۵۳ زندانی جرائم غیرعمد در استان سمنان با کمک ستاد دیه در سال جاری آزاد شدند

naghibi4

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیر عمد استان سمنان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳ زندانی جرائم غیرعمد با میزان بدهی بیش از ۲۶ میلیارد ریال با کمک ستاد دیه از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، سیدهادی نقیبی تعداد زندانیان جرایم غیرعمد موجود زندان‌های استان را ۱۱۵  تن اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۹ نفر در زندان سمنان، ۳۹ نفر در زندان شاهرود، ۲۳ نفر در زندان گرمسار و ۱۴ نفر در زندان دامغان هستند.

وی اظهارداشت: ۷۷ تن از این زندانیان استان سمنان جزو بدهکاران مالی، ۲۵ تن مهریه، هشت تن نفقه و پنج تن مربوط به دیه هستند.

نقیبی با بیان این که زندانیان با بدهی کمتر از ۵۰ میلیون ریال در اسرع وقت با کمک این ستاد از زندان آزاد می‌شوند، تصریح کرد : ۱۱۲ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد استان مرد و سه نفر زن هستند.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان سمنان در خصوص زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شده از ابتدای سالجاری، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳ زندانی جرائم غیرعمد با میزان بدهی بیش از ۲۶ میلیارد ریال با کمک ستاد دیه از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان سمنان در خصوص زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شده از ابتدای سال جاری، تصریح کرد: بیش از ۱۵ میلیارد ریال از بدهی این افراد از محل رضایت شاکیان و آورده زندانیان و بیش از ۱۰ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه از جمله منابع مختلف کشوری، استانی، کمکهای مردمی، کمیته امداد، محل صندوق تامین خسارتهای بدنی و … تامین شده است.

نقیبی تصریح کرد:  تعداد زندانیان جرایم غیر عمدی که در سال۹۵  با کمک این ستاد از زندان رهایی یافتند، ۶۸ نفر و میزان کل بدهی آنان بیش از ۳۱ میلیارد ریال بود.

وی افزود: مردم استان سمنان می‌توانند هدایای نقدی خود را به شماره حسابهای ۰۱۰۵۷۰۱۶۸۷۰۰۵ نزد بانک ملی و شماره حساب ۱۰-۳۲۵۱۷۸۵۹ جام بانک ملت و یا از طریق تلفن همراه با کد #۷۷۷۷۰۲۳*۷۸۰* به حساب ستاد دیه این استان واریز کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.