اخبار کوتاه

تشکیل کارگروه رفع موانع اجرایی دستورالعمل ساماندهی زندانیان استان سمنان

دوازدهمین جلسه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری با حضور رئیس کل دادگستری استان سمنان، دادستان مرکز استان، مدیر کل زندان‌های استان و سایر اعضاء در سالن کوثر اداره کل زندان‌های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان در این جلسه با ارائه گزارش کاملی از وضعیت ساختاری زندان‌های استان و تراکم جمعیت کیفری خواستار مساعدت بیشتر مسئولان ارشد استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکل شد.

باهنر با قدردانی از قضات شریف استان، اقدامات مراجع قضایی استان را در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها قابل تقدیر دانست و گفت: کاهش ورودی زندانیان به زندان‌ها نتیجه وفاق استانی در مجموعه دستگاه قضایی استان می‌باشد.

سیدمحسن مظهری رئیس کل دادگستری استان سمنان نیز در این جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی مدیر کل زندان‌ها، ادامه روند کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان را در گرو تعامل و همکاری بیشتر دو طرف دانست و تاکید کرد: لازم است در این خصوص با تشکیل یک کارگروه کارشناسی متشکل از معاون دادستان در امور نظارت بر دادسراها، معاون قضایی رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان و اداره کل زندان‌های استان، کلیه شاخص‌های مرتبط در استان مورد بررسی «دقیق و علمی» قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه «کارگروه رفع موانع اجرایی دستورالعمل ساماندهی زندانیان» در محل اداره کل زندان‌ها تشکیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: وظیفه این کارگروه بررسی میدانی و یافتن مناسب‌ترین راهکارهای علمی همراه با ارائه گزارش‌های مستند در بازه زمانی سه ماهه است.

پس از پایان این جلسه، مقامات قضایی استان شامل سیدمحسن مظهری رئیس کل دادگستری استان سمنان، آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، خاکباززاده قائم مقام دادگستری، دارینی معاون و نماینده رییس کل دادگستری در اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان، امیری معاون قضایی و رییس شورای حل اختلاف استان و خانم صابر معاون برنامه‌ریزی دادگستری به همراه محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان با حضور در زندان مرکزی سمنان از اندرزگاه‌های جوانان و زنان بازدید کردند.

مسئولان قضایی استان در این بازدید یک ساعته با حضور معاون و مددکار زندان به صورت مستقیم و چهره به چهره با مددجویان این دو اندرزگاه به گفتگو پرداختند و درخواست‌ها و مشکلات آنان را جهت رسیدگی و صدور دستورهای لازم مورد استماع قرار دادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize