تقدیر از کارکنان زن زندان‌های استان سمنان به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و هفته بزرگداشت مقام زن

۰۲

در خجسته سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن، بانوان پرتلاش شاغل در عرصه اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان مورد تجلیل مدیر کل زندان‌های استان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در این مراسم که به منظور گرامیداشت روز زن و ارج نهادن به مقام و منزلت کارکنان زن زندان‌های استان در سالن کوثر اداره کل برگزار شد ضمن عرض تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، با اشاره به جایگاه زن دردین مبین اسلام گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی نوینی از زن را بر اساس آموزه‌های اسلامی ارائه کرده است که در آن بانوان در منزل و خارج از آن به عنوان افرادی تاثیرگذار مطرح هستند.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی بانوان از یک فضای ابزاری به فضای معنوی و عرصه‌های اجتماعی ورود کردند گفت: در جامعه امروز ایران اسلامی بانوان در مسئولیت‌های مهم حوزه‌های مختلف درحال فعالیت هستندکه این امر بیانگر صلاحیت و شایستگی زنان ایران اسلامی است.

باهنر با اشاره به مشکلات بانوان شاغل در زندان‌های استان بیان کرد: تلاش می‌کنیم با هدف شناسایی و رفع این مشکلات و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فکری بانوان همکار، محیط مناسب‌تری را برای کارکنان زن جهت انجام بهتر امور زندانبانی و اصلاح و تربیت فراهم آوریم.

در بخشی از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان در سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه زن در اسلام گفت: الگو برداری از زندگی حضرت زهرا (س) بهترین راه برای تحکیم بنیان خانواده و زندگی اجتماعی موفق و سالم زنان است.

وی در ادامه با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی تحول ایجاد شده در زنان ایرانی و گرایش آن‌ها به حجاب اسلامی را تحولی عظیم و بزرگ و یکی از نتایح بزرگ انقلاب می‌دانستند، تصریح کرد: در نگاه امام خمینی (ره) شخصیت اجتماعی زن مسلمان و حضور سازنده او در جامعه، تنها با حفظ جهات شرعی ممکن است که مهم‌ترین اصل آن عفاف و حجاب می‌باشد.

در بخش دیگری از این مراسم، کارکنان زن به بیان سوالات و مشکلات خود پرداختند که مدیر کل زندان‌های استان ضمن بررسی این مسائل، پاسخ‌های لازم را به آنان ارائه کرد.

در پایان این مراسم به منظور تقدیر از تلاش‌های کارکنان زن زندان‌های استان، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به بانوان زحمتکش سنگر اصلاح و تربیت اهداء شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.