اخبار کوتاه

نجوای دعای «یا مقلب القلوب» پای سفره هفت‌سین سربازان و زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان

در بهار طبیعت و آغاز نوروز ۱۳۹۷، سربازان و زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان سمنان آئین تحویل سال نو را با چیدن سفره هفت سین و نجوای دعای «یا مقلب القلوب» در کنار مسئولین برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، جمعی از مسئولان اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان جهت ارج نهادن و توجه به این قشر یعنی سربازان امنیت ساز و زندانیان به خطا رفته قلبهای خود را در کنار سفره هفت سین در کنار سربازان و زندانیان نهاده و مراسم با شکوهی را مهیا و برگزار نمودند.

مسئول فرهنگی اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان در آئین تحویل سال نو در جمع مددجویان با آرزوی بازگشت سعادتمندانه آنان به آغوش جامعه و خانواده بیان کرد: آغاز سال جدید برای همه ما حاوی پیام بسیار مهمی است که انسان باید با تفکر در تغییر و تحول بهاری، آن را به زندگی و رفتار خود تعمیم دهد و زمینه‌های تغییر و اصلاح را در خود فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی احمدی افزود: می‌توان با درس گرفتن از طبیعت همزمان با نو شدن سال، اعمال و رفتار گذشته خود را بررسی کرده و با درس گرفتن از گذشته خود، در اصلاح خویش بکوشیم.

وی در مراسم تحویل سال نوی سربازان وظیفه نیز با عرض تبریک نوروز به حاضران ابراز کرد: انشاءالله سال جدید را با توکل به خدا و توسل به انبیاء شروع کنید و در سال جدید از تمامی لحظات عمر جوانی خود استفاده بهینه کنید.

شایان ذکر است که در لحظه تحویل سال مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان در حضور روحانیون با قرائت قرآن در کنار سفره هفت سین سال جدید هجری شمسی را آغاز کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.