در دیدار مدیرکل زندان‌های استان سمنان با دکتر کاتب عضو هیات رئیسه مجلس بر ضرورت ساخت زندان جدید گرمسار تاکید شد

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان در دیدار با دکتر غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه گزارش وضعیت زندان‌های استان، مشکلات و موانع موجود را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، در این دیدار که در دفتر نماینده گرمسار انجام پذیرفت، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان با اشاره به اهمیت ارتقای امنیت و تجهیز امکانات و فضای فیزیکی استاندارد برای زندان‌های استان، کمبود بودجه را مانعی بزرگ در اجرای کامل اقدامات زندانبانی و تامینی و تربیتی در زندان‌های استان دانست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از زندان‌های استان از جمله زندان گرمسار با تراکم شدید جمعیت کیفری روبرو هستند اظهار کرد: سرانه فضای موجود برای نگهداری زندانیان در استان از استانداردهای کشوری فاصله دارد و این معضل مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

این مقام قضایی استان در ادامه به ضرورت اجرای پروژه زندان جدید گرمسار با ظرفیت ۵۰۰ نفره اشاره کرد و گفت: فضای اندک و نامناسب نگهداری زندانیان در این زندان مانع بزرگی در انجام اقدامات اصلاحی و تربیتی می‌باشد.

در ادامه این جلسه دکتر کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌ها و اقدامات ارزنده در حوزه زندان‌های استان، بر ضرورت ساخت زندان جدید گرمسار تاکید کرد و گفت: بنده تمام تلاش خود را برای تامین اعتبار  و تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استان و همچنین کلید خوردن پروژه زندان گرمسار صورت خواهم داد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت توسعه اشتغال مددجویان تصریح کرد: گسترش اشتغال و تولید از طریق ایجاد و راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال یکی از اهداف مهم سیاست‌گزاران و مسئولان کشور است که در این زمینه نقش سازمان زندان­ها نیز با گروه‌های هدف آسیب‌دیده جامعه طرف می‌باشد بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان در خصوص کمک به تعمیر و تجهیز سوله‌های حرفه‌آموزی و اشتغال زندان باز گرمسار قول مساعد داد.

در این دیدار، کهربایی معاون اداری و مالی اداره کل، یادآفرین رییس امور فنی و عمرانی، حیدریان رییس اداره مالی و پشتیبانی اداره کل زندانهای استان و نیکپو رییس زندان گرمسار، باهنر را همراهی می‌کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.