مدیر کل زندان‌های استان سمنان: اجرای کامل بهداشت و درمان اولین قدم برای اصلاح و تربیت زندانیان است

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در نشست با مسئولین و کارکنان اداری زندان سمنان با تاکید بر مدیریت علمی و جهادی برای دستیابی به اهداف سازمانی، زندانبانی اسلامی را فرصتی ارزشمند برای خدمت‌رسانی دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در نشست با کارکنان اداری زندان مرکزی سمنان با اشاره به وظایف حیاتی شاغلان در زندان، مطالعه شرح وظایف و اقدامات علمی و کارشناسی را وظیفه همه کارکنان دانست و گفت: زندانبانی اسلامی در کنار همه سختی‌هایی که دارد، فرصتی ارزشمند برای خدمت به بندگان گرفتار است.

مدیرکل زندان‌های استان با اشاره به تلاش کارکنان زندان سمنان در اصلاح زندانیان اظهار کرد: زندان تنها محلی برای نگهداری زندانیان نیست، بلکه به محیطی برای اصلاح و تربیت و آموزش و یادگیری حرفه و شغل تبدیل شده که از اهداف زندانبانی اسلامی است.

باهنر با بیان اینکه تمامی مسئولان زندان‌های تابعه می‌بایست مدیریت علمی را سرلوحه کار خود قرار دهند، تصریح کرد: برای رسیدن به این اهداف رؤسای ستادی زندان باید با کار مطالعاتی و مقایسه آمار و عملکرد سال قبل، نقاط مثبت را تقویت و نقاط ضعف را با کار کارشناسی شده، با کمک رییس زندان به نقاط قوت تبدیل نمایید.

وی با انتقاد از اقدامات سنتی برخی از کارکنان تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم به دلیل مشکلات و پیچیدگی‌های خاص زندان، روزمرگی در بین کارکنان حادث شود.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان با برشمردن مراحل اصلاح و تربیت بیان داشت: اقدامات بهداشتی و درمانی زندانیان بخصوص توجه ویژه به زندانیان جدیدالورود که از سطح بهداشتی پایینی برخوردار هستند و همچنین توجه به بهداشت محیط زندانیان از اقدامات اجتناب‌ناپذیر خدمات زندانبانی و دربرگیرنده حفظ و ارتقای سلامت زندانیان می‌باشد.

باهنر اضافه کرد: بنابراین اجرای صحیح و کامل مرحله «بهداشت و درمان» اولین قدم برای اصلاح و تربیت زندانیان به‌شمار می‌رود.

مدیرکل زندان‌های استان در پایان از رییس اداره بهداشت و درمان اداره کل خواست با مدیریت علمی به تحقق ارتقا و بهبود وضعیت بهداشتی زندان سمنان بیش از پیش کمک نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.