اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در دیدار با معاون اجتماعی دادگستری: حضور قضات در زندان‌ها تاثیر مثبتی در به ثمر نشستن فرآیندهای اصلاح و تربیت دارد

مدیر کل زندان‌های استان سمنان به اتفاق روسای زندان‌های تابعه و برخی مسئولان ستادی با علی دارینی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و نماینده تام اختیار رییس کل در ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در این دیدار با قدردانی از حسن توجه و تلاش های آقای دارینی و همکاران وی در معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری در سال ۹۶ عنوان کرد: یکی از اقداماتی که تاثیر مثبتی در کاهش جمعیت کیفری و نیز به ثمر نشستن فرآیندهای اصلاح و تربیت داشته است، بازدید قضات محترم و حضور آنها در زندان‌ها بوده است.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه بازدید قضات علاوه بر اینکه در برطرف سازی مشکلات قضایی زندانیان موثر است، باعث ایجاد آرامش و امنیت روانی در میان مددجویان می شود، خواستار افزایش حضور قضات استان در زندان‌های تابعه در سال جاری شد.

این مقام ارشد زندان‌های استان همچنین با اشاره به سیاستهای قوه قضاییه در خصوص گسترش اشتغال زندانیان و اهداف اصلاحی و تربیتی قضات محترم در تعیین مجازات حبس، خواستار مساعدت مراجع قضایی استان برای اعزام زندانیان به مراکز اشتغال در خارج از زندان شد.

علی دارینی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سمنان نیز در این دیدار، برگزاری جلسات ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری را بسیار سودمند دانست و گفت: در نتیجه بحث های مطرح شده در این نشستها که با حضور مقامات دادگستری و مدیر کل محترم زندان‌های استان برگزار شد، کارگروه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری تشکیل شده که فعالیت خود را جهت بررسی میدانی و افزایش هماهنگی ها میان زندان‌ها و مراجع قضایی آغاز نموده است.

نماینده تام اختیار رییس کل دادگستری استان در ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیرگذاری بسیار زیاد حضور قضات در زندان‌ها که مدیر کل محترم زندان‌ها و روسای زندان‌ها نیز بر آن تاکید داشته اند، انشاءالله علاوه بر افزایش بازدیدها در سال جدید، اقداماتی را برای حضور بیشتر مراجع قضایی در بین زندانیان و برگزاری جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ در جمع آنان انجام خواهیم داد.

دارینی در پایان با قدردانی از زحمات مسئولان و کارکنان زندان‌های استان، برگزاری جلسات اینچنینی را مفید و کارگشا دانست بر برگزاری بیشتر جلسات مشترک در سال جدید تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize