استاندار سمنان: تلاش ستاد دیه کشور نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته است

استاندار سمنان در دیدار با مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: ستاد دیه کشور سال‌هاست که نهضتی را آغاز نموده است که بحمدالله مورد قبول و پذیرش همه قوا و بخش‌هاست.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، سید شهاب الدین چاوشی در دیدار با سید اسدالله جولایی، مدیر عامل ستاد دیه کشور که با حضور باهنر مدیر کل زندان‌های استان در محل دفتر کار استاندار به انجام رسید با تمجید از حضرت امام (ره) در استقرار حکومت اسلامی و تلاش برای ارج نهادن به مقام شامخ انسان و انسانیت گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ارج گذاری به انسان و تکریم جایگاه و منزلت انسانی است.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات فرهنگی در راستای بستر سازی جهت ایجاد جامعه‌ای سرشار از امنیت و آرامش و به دور از آسیب های اجتماعی بر نقش دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی همچون ستاد دیه کشور در زمینه‌سازی جهت این مهم اشاره کرد و گفت: تلاش‌های ستاد دیه کشور برخورد با معلول هاست و لذا ضرورت دارد تا ضمن شناخت علل و عوامل بروز مشکلات، راهکارهای لازم جهت ایمن سازی جامعه فراهم گردد.

استاندار سمنان همچنین از مسئولان استان و بویژه دست اندرکاران شورای فرهنگ عمومی استان درخواست کرد تا بحث ستاد دیه و اقدامات مفید این مجموعه را در دستور کار یکی از جلسات شورا قرار داده و تلاش نمایند تا ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی زمینه را جهت حمایت گسترده مردم از این اقدام خیر خواهانه  فراهم سازند.

در این جلسه همچنین سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور نیز با قدردانی از حمایت استاندار سمنان بر ضرورت انجام اقدامات فرهنگی در سطح کشور در راستای معرفی ستاد دیه و ارزش حمایت همه جانبه مردم از این اقدام ارزشمند تاکید کرد و گفت: سال گذشته نمایندگی ستاد دیه استان سمنان تلاش خوبی در آزادسازی مددجویان غیرعمد داشته است که امیدواریم با توجه سفارش و تأکید دین اسلام در رابطه با آزادی زندانیان، فعالیت ستاد دیه در این استان با جدیت بیشتری دنبال شود.

جولایی در ادامه تصریح کرد: درصد بالایی از زندانیان جرائم غیرعمد، بدهکار مالی هستند که لازم است تا در گام اول با اصلاح قانون چک و نیز با انجام اقدامات فرهنگی زمینه کاهش این دسته از زندانیان را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه برای جلب مشارکت خیران باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد، افزود: برگزاری جشن‌های گلریزان در استان‌های مختلف و برپایی همایش‌هایی در این زمینه که سطح آگاهی مردم را نسبت به مشارکت خیرخواهانه افزایش دهد، ضروری است که در این ‌بین همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌تواند نقش مؤثری در پیشبرد این اهداف داشته باشد.

در این جلسه، حیدر آسیایی دادستان مرکز استان نیز در سخنان کوتاهی از تلاش‌های مسئولان عالی استان در حمایت همه جانبه از مجموعه ی قوه قضائیه تشکر کرد و عنوان داشت: از زمان حضور جناب آقای چاوشی، کمک های بسیار خوبی به انجام رسیده و حمایت‌های بسیار مطلوبی شکل گرفته است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.