با حضور دادستان‌های حوزه قضایی استان، ساختمان ملاقات خصوصی زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان افتتاح شد

با حضور دادستان‌های حوزه قضایی استان سمنان سوئیت‌های ملاقات خصوصی به‌عنوان فاز اول پروژه ساختمان‌های ملاقات سه‌گانه زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حیدر آسیابی دادستان مرکز استان در آیین افتتاح سوئیت‌های ملاقات خصوصی اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان با بیان اینکه مطابق آئین‌نامه سازمان زندان‌های کشور، زندانیان واجد حقوق شهروندی هستند که یکی از حقوق آنان حفظ روابط خانوادگی آنهاست، ابراز کرد: این پروژه ملاقات در راستای رفع نیازهای خانوادگی و عاطفی زندانیان و به عنوان مهمانسرای ویژه خانواده زندانیان مورد ساخت و بهره‌برداری قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به اینکه تمامی ملاحظات لازم جهت رفاه حال خانواده زندانیان در استفاده از این مجموعه مورد توجه قرار گرفته، ابراز کرد: با بالابردن دفعات اعطای ملاقات و افزایش زمان آن می‌توانیم زندانیان را از نظر سلامت اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده در راستای فرنایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیمه کنیم.

وی افزود: امیدواریم با جلب مشارکت خیرین، فازهای دیگر این پروژه به زودی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و با بهره‌برداری از این مجموعه شاهد افزایش و ارتقای تکریم خانواده زندانیان باشیم.

آسیابی با قدردانی از مدیر کل زندان‌های استان و شهروند نیکوکار هم‌استانی که بخشی از هزینه ساخت این پروژه را تامین کرده است، بیان داشت: این اقدام کار بسیار خداپسندانه و قابل تقدیر است و انشاءلله با تلاش مسئولان قضایی و اجرایی و مشارکت نیکوکاران استان این اتفاق در تمامی زندان‌های تابعه بیافتد.

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان نیز در این مراسم با عرض خوشامدگویی به دادستان‌های حوزه قضایی استان، از حمایت‌های مراجع قضایی و دادستان مرکز استان قدردانی کرد و گفت: بحث زیرساخت‌های زندان‌های استان همواره از دغدغه‌های مهم مسئولان ارشد قضایی از جمله رئیس کل محترم دادگستری استان و دادستان محترم مرکز استان بوده است.

وی با اشاره به پروژه ساختمان ملاقات سه‌گانه اردوگاه حرفه‌آموزی استان بیان داشت: این ساختمان با حمایت و پشتیبانی مسئولان قضایی استان به‌خصوص اقدام ویژه جناب آقای ملکی رئیس حوزه قضایی ایوانکی در جلب کمک خیرین ساخته شده و قطعا می‌تواند به سلامت جسمی و روانی زندانیان و تحکیم بنیان خانواده‌های زندانیان کمک کند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در ادامه تاکید کرد: این پروژه در راستای حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان و خانواده‌های آنان مورد اهتمام جدی مسئولان زندان‌ها بوده و در سایر زندان‌های دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

باهنر اضافه کرد: مساحت کل پروژه ساختمان ملاقات سه‌گانه ۸۰۰ متر مربع است که فاز نخست این پروژه شامل ۴ سوئیت ملاقات خانوادگی با زیربنای ۲۲۰ مترمربع با هزینه ۸۰۰ میلیون ریال از محل کمک نیکوکاران ایوانکی تامین شده است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش پررنگ زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی در ساخت این پروژه تصریح کرد: حدود ۴۰ نفر از مددجویان در این پروژه شاغل بوده‌اند که این موضوع به‌عنوان یکی از اهداف اصلاحی سازمان در بخش حرفه‌آموزی و اشتغال مورد نظر بوده است.

در این آیین، آسیابی دادستان مرکز استان سمنان، باهنر مدیر کل زندان‌های استان، رجبی دادستان شاهرود، داش محمدی دادستان گرمسار، عامری دادستان میامی، گلی دادستان دامغان، بابایی دادستان مهدیشهر، کمالی رئیس حوزه قضائی بخش امیرآباد، خاکی رئیس حوزه قضائی بسطام، ملکی رئیس حوزه قضائی ایوانکی و زمانی معاون دادستان مرکز استان حضور داشتند.

سوئیت‌های ملاقات خانوادگی زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی با زیربنای ۲۲۰ مترمربع و مجهز به امکانات کامل بهداشتی و رفاهی، به‌عنوان فاز اول پروژه سالن‌های ملاقات سه‌گانه (کابینی، حضوری و خصوصی) طی مدت دو ماه برای مددجویان این مرکز ساخته شده و بخشی از هزینه آن از محل کمک خیرین تامین شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.