اخبار کوتاه

به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان، «جشن نسیم مهر» در استان سمنان برگزار خواهد شد

به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان جشن نسیم مهر از سوی انجمن حمایت از زندانیان روز شنبه پنجم خرداد همزمان با سراسر کشور در سمنان و سایر شهرهای دارای زندان این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی سمنان با اعلام این خبر گفت: با مصوبه شورای انقلاب فرهنگی روز پنجم خرداد بعنوان روز نسیم مهر یا روز ملی حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است و هدف از آن آگاهی‌رسانی درخصوص مسائل و مشکلات خانواده زندانیان و انجام اقدامات لازم برای جذب کمک‌های مردمی می‌باشد.

باهنر در ادامه توانمندسازی خانواده‌های زندانی را رسالت مهم انجمن حمایت از زندانیان این استان ذکر کرد و گفت: یکهزار و ۱۵۰ نفر در قالب ۴۱۵ خانوار زیر پوشش این انجمن هستند.

وی افزود: وظایف این انجمن کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان، کمک در جهت اشتغال خانواده آنان، کمک به آموزش حرفه‌ای به زندانیان و سایر امور مربوط به توانمندسازی خانواده‌‌هاست.

باهنر رسیدن به استقلال مالی انجمن‌ها و پرداخت درآمدهای حاصله به خانواده زندانیان، برنامه‌ریزی جهت مشارکت بیشتر خیرین، سرمایه گذاری انجمن‌ها در بخش‌های اقتصادی درآمدزا و درآمدهای پایدار، جلب مشارکت موسسات خیریه، تلاش در جهت آموزش مهارتهای فنی و شغلی و پرداخت وام مشاغل خانگی به خانواده زندانیان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی را از جمله برنامه‌های انجمن در سال جاری برشمرد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان این که خانواده زندانی در ارتکاب جرم او هیچ نقش و گناهی نداشته اما متاسفانه بیشتر از خود زندانی با دشواری و مشکلات روبروست، اضافه کرد: وظیفه انجمن‌ها در مواجهه با این مساله صرف پرداخت مستمری ماهانه و کمک‌های نقدی و کالا نیست بلکه اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در راستای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی بوده که بر آن تاکید شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های پیشگیری از طلاق همسران، پیشگیری از اعتیاد خانواده و فرزندان و ارتقا مهارت‌های اخلاقی و زندگی از جمله برنامه‌هایی است که با هدف پیشگیری از آسیب‌های خانواده‌های زندانیان در استان برگزار و در سال گذشته بیش از ۲۵۰ نفر از اعضای خانواده زندانیان از این کلاس‌ها بهره‌مند شدند.

انجمن حمایت زندانیان مؤسسه‌ای غیرانتفاعی است که با شرکت مسوولان و معتمدان در شهرستان‌های دارای زندان تشکیل می‌شود.

این انجمن در جهت ارایه کمک‌های مالی، معنوی و آموزشی به زندانیان بی‌بضاعت و خانواده آنان و کمک برای ایجاد اشتغال، نوپروری و اصلاح زندانیان با زندانها و مراکز مراقبت پس از خروج زندانیان همکاری می‌کند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.