اخبار کوتاه

به مناسبت میلاد باسعادت امام مهدی (عج) زندان‌های تابعه استان سمنان غرق در جشن و شادی شدند

اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، به مناسبت نیمه شعبان سالروز ولادت منجی عالم بشریت امام مهدی (عج)، جشن‌های باشکوهی در زندان‌های استان سمنان برگزار شد.

جشن و سرور مددجویان سمنانی در نیمه شعبان

جشن میلاد باسعادت امام زمان (عج) به طور جداگانه ویژه زندانیان مرد و زن زندان سمنان با حضور رئیس زندان، کارکنان و مددجویان برگزار شد.

در مراسم  ویژه مددجویان مرد که با استقبال گسترده زندانیان، سربازان و پرسنل همراه بود، حجت‌الاسلام خرم در خصوص منتظران واقعی آن حضرت و ویژگی‌های آن امام همام سخنرانی کرد و پس از آن مداح اهل بیت کربلایی ابوالفضل علائی به مولودی پرداخت.

در بند زنان زندان سمنان نیز، مراسم جشن و سرور باشکوهی با مدیحه‌سرایی حاج خانم خاکسار و اجرای موسیقی توسط دو تن از زنان هنرمند سمنانی برگزار شد. کیک زیبایی نیز به مناسبت ولادت حضرت موعوعد (عج) برای مددجویان زن توسط خیرین تدارک دیده شده بود.

جشن نیمه شعبان در زندان  شاهرود

به‌مناسبت ایام مبارک شعبانیه و میلاد مسعود حضرت مهدی موعود (عج) مراسم جشن باشکوهی در زندان شاهرود برگزار شد.

در این مراسم که با حضور رئیس، کارکنان و مددجویان برگزار شد ابتدا حجت الاسلام قدرتی خطیب توانا و از وعاظ کشوری در خصوص فضایل امام عصر (عج) مطالبی ایراد نمود و در ادامه گروه سرود و موزیک دعوت شده از سطح شهر با اجرای موسیقی شاد لحظات مفرحی را برای زندانیان فرامه آوردند و در خاتمه از حضار بصرف شیرینی پذیرایی شد.

برگزاری جشن ولادت در بند کارگری زندان شاهرود

همچنین همزمان با شب ولادت باسعادت حضرت ولی عصر (عج)، مراسم جشن و سرور در بند کارگری (رای باز) زندان شاهرود برگزار شد.

در این مراسم که داود خلیلی مسئول بند باز نیز حضورداشت، پس از مولودی خوانی توسط یکی از مداحان اهل بیت از حضار به صرف شربت و شیرینی پذیرایی گردید.

مراسم جشن میلاد منجی عالم بشریت در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

همزمان با فرا رسیدن روز بزرگ نیمه شعبان، سخنرانان و مداحان همراه با سخنرانی و مولودی خوانی با حضور خطیب توانا کشوری حجت الاسلام محمد قدرتی و مسئولین و مددجویان و پرسنل در اردوگاه جشن گرفتند.

حجت‌الاسلام محمد قدرتی در این مراسم در خصوص موضوع انتظار و غیبت سخنرانی کرد. وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ،مطالبی را درخصوص خودسازی، اهمیت مفاهیم منجی، غیبت، انتظار و هدف و وظیفه بیان کرد.

در ادامه خطیب توانای کشوری ضمن بیان فضایل این امام بزرگوار یادآور شد  مددجویان می‌توانند با توکل به خداوند و توسل به انبیاء و اولیاء مسیر زندگی خود را تغییر داده و از گذشته‌ها عبرت و در مسیر خوشبختی و سعادت گام بردارند.

در پایان از مددجویان و کارکنانی که به نام زیبای «مهدی» متبرک شده بودند با اهدای جایزه‌ای تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.