تأکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت تسریع در پروژه زندان جدید سمنان

مهندس علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت پروژه زندان جدید سمنان، بر لزوم تسریع در تکمیل و راه‌اندازی این زندان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، جلسه رسیدگی و تسریع در تکمیل پروژه زندان جدید سمنان با حضور مهندس محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان ارشد استان سمنان در محل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این دیدار که با حضور ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، باهنر مدیر کل زندان‌ها، سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی، مدیر کل دیوان محاسبات، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان و برخی از مسئولان برگزار شد، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نامناسب زندان فعلی سمنان، خواستار تکمیل هرچه سریع‌تر پروژه زندان جدید شد.

باهنر با بیان اینکه ساختمان کنونی زندان سمنان متعلق به کاروانسرای شاه‌عباسی و از جمله آثار باستانی استان می‌باشد، ابراز کرد: در حال حاضر تراکم جمعیت کیفری بیش از ظرفیت اسمی در زندان مرکز استان وجود دارد و بنای فرسوده آن تبعات و مشکلات زیادی را به دنبال دارد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با اشاره به لزوم افزایش ظرفیت زندان جدید سمنان از ۳۰۰ به ۵۰۰ نفره، خواستار تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه شد و از تاخیر در افتتاح زندان مرکزی سمنان انتقاد کرد.

در ادامه این جلسه، محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی، تسریع در تکمیل و راه‌اندازی زندان جدید مرکز استان را با توجه به مشکلات مطرح شده، ضروری دانست و در این خصوص قول مساعد داد.

این مقام وزارت راه و شهرسازی همچنین درخصوص هزینه‌کرد اعتبارات موجود برای احداث ساختمان‌های اصلی این پروژه که از ملزومات طرح می‌باشند تاکید کرد.

در بخش دیگری از این جلسه مقرر گردید معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان ضمن فراهم آوردن شرایط لازم برای جذب صد در صد اعتبارات پروژه، نسبت به اخذ گزارش روند احداث پروژه از مسئولان امر به‌ویژه اداره کل مسکن و شهرسازی استان به‌عنوان کارفرما به‌صورت نوبه‌ای اقدام نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.