تاکید مدیر کل زندان‌های استان سمنان بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های «حمایت از خانواده زندانیان» و «گلریزان»

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در جلسه شورای اداری زندان‌های استان که با حضور رؤسای زندان‌های تابعه و مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندانیان و مدیر عامل نمایندگی ستاد دیه استان برگزار شد، خواستار  برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های «گلریزان» و «حمایت از خانواده زندانیان» با مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در دومین جلسه شورای اداری زندان‌های استان سمنان در سال جاری با تاکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن گلریزان کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و جشن نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان ابراز کرد: در ماه مبارک رمضان چهار مراسم جشن گلریزان در استان برگزار می‌شود که امیدواریم مردم خیّر و نیکوکار استان با مشارکت و ارائه کمک‌های خود برای آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد، در این ماه مبارک موجبات شادی دل فرزندان و همسران این مددجویان را فراهم نمایند.

باهنر با اشاره به نامگذاری پنجم خرداد ماه به نام روز نسیم مهر در تقویم رسمی کشور بیان کرد: نامگذاری این روز به عنوان روز ملی حمایت از خانواده زندانیان یا روز نسیم مهر نامگذاری، بنا به پیشنهاد سازمان زندان‌های کشور و بر اساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف توجه بیشتر مردم به مشکلات خانواده زندانیان و حمایت همه جانبه از این قشر آسیب پذیر صورت گرفته است.

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه مراسم جشن حمایت از خانواده‌ها در روز شنبه پنجم خرداد ماه در کلیه شهرستان‌های استان برگزار می‌گردد، ابراز امیدواری کرد: انشاءالله با همکاری دادستان‌ها، فرمانداری‌ها و انجمن‌های حمایت زندانیان، مراسم این روز با شکوه و مشارکت بیشتری نسبت به سال‌های قبل برگزار شود.

این مقام ارشد زندان‌های استان در بخش دیگری از این جلسه با تاکید بر ضرورت توسعه اشتغال زندانیان اظهار داشت: برای تحقق اهداف تعریف شده در حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان، می‌بایست تغییراتی در این حوزه ایجاد شود، از جمله در خصوص طراحی دوره‌های آموزشی بازارمحور و هم نوع مشاغل به‌ویژه درخصوص کارگاه‌های خارج از زندان.

وی با بیان اینکه ارائه آمار واقعی و دقیق در حوزه حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان، امکان مدیریت علمی و درست و شناسایی نقاط قوت و ضعف را در مسیر توسعه اشتغال فراهم می‌کند، تاکید کرد: هدف ما تنها اعطای گواهینامه حرفه‌آموزی به مددجویان نیست، بلکه آموزش مهارت‌های بازارمحور به مددجویان جهت بکارگیری و ایجاد کسب و کار پس از آزادی آنهاست.

مدیر کل زندانهای استان سمنان با تاکید بر پیگیری جدی و مستمر رؤسای زندان‌های تابعه برای اخذ اعتبارات لازم برای تامین هزینه‌های جاری، عمرانی و امنیتی از فرمانداری‌ها، خاطرنشان کرد: رؤسای زندان‌ها می‌باست از طریق شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها برای اعتبارات مورد نیاز خود در سال ۱۳۹۷ اقدام کنند، تا امکان طرح و دفاع در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فراهم گردد.

باهنر همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، بر استفاده از ظرفیت روحانیون، حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و … در امور فرهنگی برای اجرای برنامه‌های این ماه مبارک تاکید کرد و گفت: اجرای طرح «در محضر کریم» ویژه کارکنان و خانواده‌های آنان و همچنین برنامه‌های ختم قرآن کریم، غبارروبی نمازخانه‌ها، اجرای طرح تصحیح قرائت قرآن و نماز، طرح سنت افطاری و … برای مددجویان در ماه مبارک رمضان در تمامی زندان‌های استان مورد اجرا قرار خواهند گرفت.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در پایان با اشاره به نکات مورد تاکید ریاست محترم سازمان زندان‌های کشور در نشست سراسری معاونین و مدیران کل ستادی و استانی، تصریح کرد: این توصیه‌ها در دو بخش مدیریت و کاربردی تنظیم شده و لازم است رؤسای محترم زندان‌های تابعه تمهیدات لازم در راستای اجرایی نمودن این نکات به انجام برسانند.

دومین جلسه شورای اداری زندان‌های استان سمنان در سال ۱۳۹۷، با حضور مدیر کل، معاونین، رؤسای زندان‌های تابعه، مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندانیان استان، مدیر عامل نمایندگی ستاد دیه استان، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان و برخی از رؤسای ستادی اداره کل در سالن کوثر برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.