خبرگزاری تسنیم: جولایی در سمنان از برگزاری ۳۵۰ جشن گلریزان در کشور خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ۳۵۰ جشن گل‌ریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید اسدالله جولایی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هرساله با برگزاری گل‌ریزان در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال برای برگزاری ۳۵۰ جشن گل‌ریزان برنامه‌ریزی‌شده است افزود: با برگزاری این جشن‌ها بالغ‌بر ۱۲ هزار زندانی جرائم غیر عمد در کشور از بند آزادشده و به آغوش خانواده بازمی‌گردند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: بالغ‌بر ۹ هزار میلیارد تومان پول برای آزادی این زندانیان لازم است و این مبلغ باید از سوی خیران در سراسر کشور تأمین شود.

وی با تأکید بر اینکه این زندانیان غالباً به جرم صدور چک بی‌محل و عدم توانایی در پرداخت مهریه دربند هستند تصریح کرد: بدهی پرداخت دیه نیز از دیگر جرائمی است که برای مجرمان آن گل‌ریزان برگزار می‌شود.

جولایی بابیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ نفر به جرم بدهی مهریه زندانی هستند افزود: بالغ‌بر ۶۰۰ نفر جرائم مالی دیه را شامل می‌شوند و بالغ‌بر ۳۰۰ نفر نفقه هستند.

وی ابراز داشت: بیش از ۱۵۰ نفر نیز محکوم‌به قتل غیر عمد هستند که با برگزاری این جشن‌ها آزاد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: سال گذشته بالغ‌بر ۳۱۳ جشن گل‌ریزان در کشور برگزار شد که در این راستا بیش از ۱۰ هزار مجرم آزاد شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.