خبرگزاری مهر: ۱۰ زندانی در گرمسار آزاد شدند/ لزوم تقویت اعتبارات ستاد دیه

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ زندانی در شهرستان توسط ستاد دیه آزاد شدند، گفت: تقویت اعتبارات ستاد دیه در دستور کار قرار گیرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب صبح پنج‌شنبه در جشن گل‌ریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گرمسار بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ زندانی در شهرستان توسط ستاد دیه آزاد شدند، ابراز داشت: با توجه به اینکه این افراد هیچ‌گونه سابقه جرائم کیفری ندارند و به علت بدهی‌های مالی از مهریه، تصادفات و چک برگشتی به زندان افتادند لذا فراهم شدن زمینه آزادی این افراد می‌تواند آسیب‌های اجتماعی متوجه خانواده این افراد را کاهش دهد.

وی بابیان اینکه گرمسار ۲۳ زندانی مرتکب جرائم غیر عمد دارد، افزود: بدهی این افراد ۶۸۰ میلیون تومان را شامل می‌شود که مشارکت خیران در جشن گل‌ریزان برای کمک به آزادی زندانیان ضمن فراهم کردن حضور آن‌ها در کانون خانواده بار تحمیلی دولت برای نگه‌داری این افراد را نیز کاهش می‌دهد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه ایجاد اشتغال برای زندانیان می‌تواند از جرائم خشن جلوگیری کند، ابراز داشت: خوشبختانه با همکاری مراکزی نظیر فنی و حرفه‌ای مهارت‌آموزی زندانیان دربند در دستور کار قرار دارد و این افراد بعد از آزادی می‌توانند با توجه به مهارت کسب‌شده شغل و درامد مناسبی برای خود ایجاد کنند.

کاتب بابیان اینکه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه ریشه‌دار در مشکلات اقتصادی و بیکاری است، تصریح کرد: با فراهم کردن شرایط اشتغال و همچنین تقویت مهارت‌آموزی می‌توان آمار ورود به زندان را کاهش داد بنابراین باید تلاش‌های بیشتری در حوزه اشتغال و درامد زایی زندانیان انجام شود تا این افراد ضمن آموزش بتوانند مهارت‌های شغلی خود را نیز ارتقا دهند.

وی بابیان اینکه سال گذشته با کمک خیران و ستاد دیه ۲۵ زندانی جرائم غیر عمد مالی و دیه گرمسار آزاد شدند، افزود: با توجه به اینکه ستاد دیه می‌کوشد تا با آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ورود این افراد را به زندان کاهش دهد لذا افزایش اعتبارات این ستاد باید در دستور کار نهادهای مربوط واقع شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.