بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از پروژه‌های بازداشتگاه و زندان جدید سمنان

ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به همراه دانایی فرماندار سمنان و دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان و باهنر مدیر کل زندان‌های استان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی سمنان از پروژه‌های در‌ حال احداث بازداشتگاه و زندان جدید سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در بازدید از این پروژه‌ها، ضمن تاکید بر تسریع در اتمام پروژه زندان جدید سمنان و انتقال زندان به خارج شهر، اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل تمامی مسئولان استان هر دو پروژه بازداشتگاه و زندان جدید سمنان به زودی آماده بهره‌برداری شوند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان نیز با قدردانی از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و فرماندار سمنان ابراز کرد: این  بازداشتگاه با توجه به اعتبار تخصیصی از سوی سازمان زندان‌ها با ظرفیت ۱۰۰ نفره در حال تکمیل است که در صورت افتتاح می‌توان متهمان موجود در زندان سمنان را به این مکان منتقل نمود.

محمود باهنر با بیان اینکه تکمیل فضاهای مورد نیاز این بازداشتگاه نیازمند اعتبارات است، یادآور شد: مشکل اصلی این بازداشتگاه برای بهره‌برداری، بلاتصدی بودن پست‌های سازمانی این مرکز است که با توجه به حاکمیتی بودن مشاغل زندان‌ها و مسائل امنیتی آن جذب نیروی انسانی نیاز مبرم برای افتتاح و راه‌اندازی است.

وی در جریان بازدید مسئولان از پروژه زندان جدید سمنان نیز با اشاره به ساختار ضعیف ساختمان زندان فعلی سمنان که در واقع بنای کاروانسرای شاه‌عباسی است و همچنین تراکم چندین برابر ظرفیت اسمی آن، بیان کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه خسارت‌های انسانی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، تسریع در ساخت و تکمیل این پروژه از اوجب واجبات است و قطعا می‌بایست جزو اولویت‌های اصلی استان بشمار برود، ولیکن متاسفانه روند کار در این پروژه بسیار کند پیش می‌رود.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان اضافه کرد: با توجه به مصوبات شورای تعاملی استان و وجود اعتبار لازم، هیچ دلیلی بر کندی فعالیت عمرانی این پروژه به‌ویژه تعیین تکلیف انشعابات شهری وجود ندارد.

باهنر افزود: از طرفی با توجه به آمار موجود در زندان سمنان، ظرفیت اسمی این پروژه می‌بایست از ۳۰۰ نفره به ۵۰۰ نفره تغییر یابد و ساخت بندهای امنیتی و اماکن مورد نیاز باید در دستور کار قرار گیرند.

این مقام مسئول پیشنهاد کرد: کارگروه ویژه‌ای در خصوص تکمیل و ساخت این پروژه در محل استانداری به‌عنوان کمیته امنیتی شورای تامین تشکیل گردد که مورد موافقت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قرار گرفت و قرار شد در اولین فرصت این کمیته تشکیل و تصمیمات لازم ابلاغ گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.