نسیم مهروزی در سمنان با مشارکت نیکوکاران در جشن حمایت از خانواده زندانیان وزیدن گرفت

به مناسبت ۵ خرداد روز ملی حمایت از خانواده زندانیان، جشن «نسیم مهر» با حضور خیرین، مسئولان و خانواده زندانیان در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مراسم جشن نسیم مهر و مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان با حضور آسیابی دادستان مرکز استان، باهنر مدیر کل زندان‌های استان، دانایی فرماندار، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان و جمعی از مسئولین استان و کارکنان زندان‌های استان سمنان برگزار شد .

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان در این مراسم با عرض خوشامد به خیرین، مسئولان و خانواده‌های مددجویان حاضر در مراسم اظهار داشت: سازمان زندان‌های کشور یکی از دستگاه‌هایی است که در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می‌باشد، عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی با اشاره به نامگذاری پنجم خرداد عنوان «حمایت از خانواده زندانیان» ابراز کرد: این مناسبت فرصت بسیار خوبی برای آگاهی‌رسانی درخصوص مشکلات خانواده زندانیان و جلب مشارکت مردم و همچنین بیان اقدامات سازمان زندان‌ها و انجمن‌های حمایت زندانیان در این خصوص است.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان این که خانواده زندانی در ارتکاب جرم او هیچ نقش و گناهی نداشته اما متاسفانه بیشتر از خود زندانی با دشواری و مشکلات روبروست، اضافه کرد: فلسفه وجودی انجمن‌های حمایت، رسیدگی مالی و معنوی به مشکلات عدیده خانواده زندانیان است، مشکلاتی که در صورت برطرف نشدن می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را که منشاء ارتکاب جرائم هستند، افزایش بدهند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مجازات حبس، اصلاح و تربیت است، گفت: خوشبختانه برنامه‌های خوب اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها کاملا منسجم و کارآمد می‌باشد و اقدامات مناسب بهداشتی درمانی، فرهنگی تربیتی، اشتغال و حرفه‌آموزی و مراقبت‌های بعد از خروج از فرآیندهای اصلی اصلاحی و تربیتی است که منجر به توانمندسازی زندانیان می‌شود و از طرفی خانواده زندانیان نیز از طریق انجمن‌های حمایت در این فرآیند قرار می‌گیرند.

باهنر از فعالیت ۴ انجمن حمایت زندانیان در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: این انجمن‌ها بیش از ۴۱۵ خانواده شامل ۱۱۵۰ نفر را تحت پوشش خود دارند و به صورت مستمر در طول سال به آنها خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیر کل زندان‌های استان، بازتوانی و توانمندسازی خانواده زندانیان از طریق ایجاد اقتصاد پایدار برای آنها را از اهداف اصلی سازمان برشمرد و اذعان داشت: ما با کمک نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی، دبیرخانه شورای مواد مخدر و امور بانوان و خانواده استانداری در تلاش هستیم که در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه اعتیاد و طلاق با ارائه خدمات آموزشی و پیشگیری اقدام نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین احمدپناه امام جمعه شهمیرزاد نیز در این مراسم، اقدامات انجمن‌های حمایت زندانیان و خیرین استان در کمک به خانواده مددجویان را قابل ستایش دانست و گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب رسیدگی به وضع محرومان و مستضعفان و رفع محرومیت از آن‌ها است و خوشبختانه نهادهای حمایتی تلاش‌های بسیار خوبی در این مسیر داشته‌اند.

احمدپناه با بیان اینکه کمک به محرومان در دین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته و امامان معصوم خود پیشتاز کارهای نیک و خیر و کمک به نیازمندان بوده‌اند، ابراز کرد: امام مجتبی (ع) فرمودند: از جدم رسول اکرم ‌(ص) شنیده‌ام که که اگر کسی گره‌ای از کار مسلمین یا شخص مومنی بگشاید و حاجت او را برآورده سازد، مانند آن است که ۹ هزار سال خداوند را عبادت کرده.

اهدای هدایا به فرزندان روزه اولی خانواده مددجویان، اجرای برنامه درخت آرزوها و اهدای جوایز به خانواده‌های موفق تحت پوشش، ایستگاه نقاشی از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مراسم اجرا شد و با استقبال بسیار خوب خانواده زندانیان همراه بود.

همچنین در پایان این مراسم خیرین و مسئولان کمک‌های مالی خود به انجمن حمایت از زندانیان را اعلام کردند.

گفتنی است پیش از افطار و جشن نسیم مهر، جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت زندانیان با حضور آسیابی دادستان مرکز استان، باهنر مدیر کل زندانهای استان، رضوی مدیرکل کمیته امداد استان، زینب کرکه آبادی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، دانایی فرماندار سمنان، موسوی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان سمنان، خیرین و معتمدین و جمعی از مسوولان اجرایی و اعضای انجمن حمایت از زندانیان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.