اخبار کوتاه

اعطای بیش از ۴۶۰ مورد مرخصی به زندانیان استان سمنان در ماه مبارک رمضان

مدیر کل زندان‌های استان سمنان از اعطای بیش از ۴۶۰ مورد مرخصی به مددجویان زندان‌های این استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر با اعلام این خبر گفت: پس از ابلاغ بخشنامه ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت لیالی قدر و عید سعید فطر، مسئولین زندان‌های استان با تعیین زندانیان واجد شرایط، به هرکدام از آنان ۱۵ روز مرخصی که در بسیاری از موارد تا سی روز تمدید نیز گردید، اعطا گردید.

وی با بیان اینکه این مرخصی‌ها شامل مرخصی‌های پایان حبس نیز می‌شود، افزود: در اجرای این بخشنامه تعداد زیادی از مددجویان حائز شرایط استان، عید سعید فطر را در کنار خانواده خود بسر بردند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان اعطای مرخصی به زندانیان را از سیاست‌های سازمان زندانها در راستای اصلاح و تربیت و بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان برشمرد و عنوان کرد: اعطای مرخصی به زندانیان واجدالشرایط در تسریع روند فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی بسیار موثر واقع می‌شود، چرا که حضور زندانیان در کنار خانواده‌هایشان از فشار روحی روانی آنان کاسته و بهداشت روانی آنان را ارتقاء می‌دهد.

وی با اشاره به اقامه باشکوه نماز عید سعید فطر در تمامی زندان‌های استان، بیان داشت: برنامه‌های متنوعی در ماه مبارک رمضان در زندان‌های مورد اجرا قرار گرفت که از جمله آنها می‌توان به برگزاری محافل انس با قرآن در بین زندانیان، سربازان و کارکنان و خانواده آنها، ختم کامل یک دوره از کلام الله مجید توسط مددجویان، بهره‌گیری از روحانبون مدعو در زندان‌ها، مداحی و سخنرانی و برگزاری ویژه برنامه‌های دعای افطار و سحر اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.