برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بسیج در زندان‌های استان سمنان برگزار می‌شود

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بسیج در زندان‌های استان سمنان اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در سمنان، سردار حسن حسن‌زاده بعدازظهر امروز در حاشیه برگزاری محفل انس با قرآن در زندان مرکزی سمنان در جمع خبرنگاران از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بسیج و سازمان زندان‌های استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بسیج در زندان‌های استان سمنان اجرایی می شود.

وی فقر فرهنگ دینی را عامل اصلی وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی امروز دانست و گفت: سپاه و بسیج ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه این فرهنگ در جوامع و اقشار مختلف مردم دارد.

فرمانده سپاه استان سمنان با تأکید بر لزوم آموزش قرآن و تفسیر آن در زندان‌های استان خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح می‌توان مسیر زندگی یک زندانی را در راستای متحول‌شدن تغییر داد و این امر در بازه بلندمدت بستر لازم برای ایجاد یک جامعه بدون جرم را فراهم کند.

وی با بیان اینکه قرآن همواره منشأ ایجاد بسیاری از تحولات در افراد جامعه است یادآور شد: برگزاری محافل قرآنی و سایر برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها از سوی بسیج استان سمنان تقویت می شود.

به گزارش تسنیم، محافل انس با قرآن در زندان مرکزی استان سمنان با حضور جمعی از مسئولان، مددجویان قاریان برجسته قرانی برگزار شد.

در این مراسم دو قاری برجسته استان ” محسن سفیدیان ” و ” محسن خطیبی ” با صوت زیبای قرآن این محفل را نورانی کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.