اخبار کوتاه

برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در زندان‌های استان سمنان اجرا می‌شود

دادستان مرکز استان سمنان گفت: برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در زندان‌های استان سمنان با محوریت آموزش قرآن اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حیدر آسیابی بعدازظهر امروز در محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی سمنان اظهار داشت: دور شدن از آموزه‌های قرآن کریم یکی از مهم‌ترین عوامل وقوع جرم است و باید نسبت به تقویت اعتقادات مردم و به‌ویژه جوانان اقدامی مؤثر انجام شود.

وی با بیان اینکه قرآن بزرگ‌ترین معجزه الهی است افزود: عمل به آموزه‌های قرآن کریم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را در جوامع امروزی مرتفع می‌کند.

دادستان مرکز استان سمنان با تأکید بر لزوم تقویت ریشه‌های معنوی و مذهبی ر جوانان خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در زندان‌های استان سمنان با محوریت آموزش قرآن اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه قوانین جمهوری اسلامی ایران برگرفته از قرآن است تصریح کرد: قرآن کتابی دینی است که تمام برنامه‌های یک حکومت اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، دینی و فرهنگی را می‌توان از آن استخراج کرد.

آسیابی با بیان اینکه تقویت ریشه‌های دینی در انسان راهبرد اساسی برای کاهش وقوع جرم و نفوذ آسیب‌های اجتماعی است اذعان کرد: محافل انس با قرآن در زندان‌های استان سمنان می‌تواند مسیر اصلی زندگی اسلامی را به زندانیان نشان دهد.

وی ابراز داشت: یکی از شاخص‌های اصلی دستگاه‌های قضایی برای کاهش وقوع جرم در استان و اصلاح فرهنگ غلطی که منجر به وقوع جرم می شود؛ فراهم‌سازی فرصت‌هایی برای زندانیان و بازگشت به زندگی اصیل اسلامی است.

دادستان مرکزی استان سمنان گفت: عفو، مرخصی، رأی کار و غیره از مهم‌ترین امتیازاتی است که همواره بستر لازم برای بازگشت به زندگی آرام و بدون جرم را برای زندانیان فراهم می‌سازد.

به گزارش تسنیم، محافل انس با قرآن به همت سپاه استان سمنان در ایام ماه مبارک رمضان در نهادهای دولتی و خصوصی و زندان‌های استان سمنان برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.