برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در زندان‌های استان سمنان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، به مناسبت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و شب های پر برکت قدر، مراسم‌های ویژه‌ای با هدف کسب فیض هرچه بیشتر مددجویان از برکات این شبها، در زندان‌های استان سمنان برگزار شد.

شب زنده‌داری مددجویان زندان سمنان در شب قدر

مراسم احیای شب قدر در زندان مرکزی سمنان، با سخنرانی توسط حجت‌الاسلام محمد خرّم مسئول فرهنگی زندان برگزار آغاز شد. قرائت قرآن کریم و دعای جوشن کبیر، مرثیه خوانی و مداحی و قرائت دعای قرآن به سر گرفتن از دیگر برنامه‌های احیای شب‌های قدر در این زندان بود.

همچنین مراسم ویژه کارکنان و سربازان وظیفه زندان سمنان نیز با حضور مدیر کل زندان‌های استان برگزار شد.

ندای «العفو» در زندان گرمسار

به همین مناسبت، فضای زندان گرمسار نیز معنوی و پرنور بود. مراسم شب قدر این زندان با حضور حجت‌الاسلام آرامی امام جمعه گرمسار و سخنرانی وی در وصف امیرمؤمنان و لزوم الگوپذیری از سیره عملی حضرت علی (ع) جهت رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور نیکپو رئیس زندان و تعدادی از کارکنان در نمازخانه زندان برگزار شد، مددجویان با استغفار در درگاه الهی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، از خداوند متعال تطهیر روح خود از ناپاکی‌ها و آلودگی‌ها را طلب کردند.

مراسم لیالی قدر در زندان دامغان

همزمان با شب قدر و شهادت مظلومانه مولی‌الموحدین علی (ع) به منظور بهره‌مندی معنوی زندانیان در شبهای پرفضیلت قدر، مراسم احیای شب قدر زندان دامغان با حضور سیدعلی سیادت رئیس زندان و سایر مسئولین برگزار شد.

سخنرانی یکی از  روحانیون مدعو به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) و نیز مداحی و قرائن دعای جوشن کبیر توسط یکی از مداحان اهل بیت از برنامه‌های این مراسم باشکوه بود.

برگزاری مراسم احیا و سوگواری مددجویان زندان شاهرود در شب شهادت حضرت علی (ع)

زندانیان شاهرودی نیز همچون دیگر هموطنان در سراسر کشور در لیالی قدر با برگزاری مراسم احیاء به شب زنده داری و راز و نیاز با خدای خود پرداختند.

در لیالی قدر و ایام شهادت  جانگداز حضرت مولی المتقین علی ابن ابی طالب (ع)، مراسم احیاء شبهای قدر در زندان شاهرود برگزار شد و زندانیان شاهرودی به شب زنده داری و راز و نیاز با خدای خود پرداختند.

این مراسم معنوی که با استقبال گسترده مددجویان همراه بود، شامل برنامه‌هایی همچون قرائت قرآن، دعای افتتاح و ذکر دعای جوشن کبیر و سخنرانی توسط روحانیون همراه با احیاء و قرآن به سر گذاشتن بود.

گفتنی است مددجویان مرد و زن زندان شاهرود در مراسم‌های جداگانه در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان، به قرائت ادعیه، اقامه نماز و انجام مستحبات و شب زنده داری پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.