جشن گلریزان‌؛ پیوند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با ماه میهمانی خدا

امسال نیز مردم خیر وخداجوی استان سمنان با حضور در جشن گلریزان با کمک‌های معنوی و نقدی خود زمینه‌ی آزاد سازی زندانیان را به کمک ستاد دیه استان فراهم کردند.

دیدن مراسم گلریزان هر ساله حال و هوای خاص خود را دارد. برخی‌ها در این بزم مهربانی با سخاوت معنوی شان بسیج می‌شوند، تا عده‌ای را ترغیب کنند، که در این میهمانی خوان پر نعمت الهی،گره‌ای از زندگی یک گرفتار باز کنند و او را به آغوش گرم خانواده برساند.

هر ساله همزمان با ماه مبارک رمضان و میلاد خجسته کریم اهل بیت امام حسن مجتبی‌ (ع) چشمان منتظر زندانیان غیرعمد به دستان مهربان، سخاوتمند و بخشنده‌ی خیرانی دوخته می‌شود که با عمل خیر و سخاوتمندانه خود مثل همیشه خریدار آبروی زندانیان رها شده از بند گرفتاری‌های ناخواسته، شادی بخش خانواده‌های نگرانی هستند که در اوج سختی‌ها به امید چنین روزی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

پاداش کار نیک اما فراتر از تصور ماست. در این باره نبی مکرم اسلام(ص) فرموده است:” مردم به منزله عیال‌خداوند هستند و دوست داشتنی‌ترین خلق پیش خدا کسی است که نفع به مردم برساند، یا خانواده‌ای را خوشحال کند،یا با برادر مسلمانش به خاطر برآوردن حاجتش راه برود، این عمل از اعتکاف دوماه در مسجد الحرام بهتر است.”

جشن گلریزان موهبت ارزشمندی است، در ماه مهربانی‌ها برای افراد دیندار و نیکوکار که با عمل خیرشان باقی الصالحاتی از خود بر جا بگذارند و هم فرصتی برای گرفتاران غیرعمد که ناخواسته اسیر ناملایمات زندگی شده اند و چشم امیدشان به حرکت خودجوش و رضایتمندانه خیران است. مهمترین فعالیتهای ستاد دیه استان نیز در این راستا کمک به جرائم غیرعمد، شامل: مالی،تصادفات رانندگی،اتفاقات ناخواسته، مهریه،نفقه،حوادث کارگاهی،و نداری ناشی از فقر مالی است که برخی‌ها به ناچار در بند زندان گرفتار شده اند.

ماه پرخیر و برکت رمضان فرصت مناسبی برای خودسازی و تزکیه نفس است و حضور مردم و خیرین موجب دلگرمی دست‌اندرکاران برگزاری جشن گلریزان می‌شود. مردم حامیان اصلی ستاد دیه هستند،که امید است امسال نیز با دستان سخاوتمند خود تعدادی دیگر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد در استان ما سمنان را به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگردانند.

منبع: پیام استان سمنان

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.