خبرگزاری تسنیم: اشتغال‌زایی برای زندانیان جرائم غیرعمد در دستور قرار دارد

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان با بیان اینکه اعتبارات ستاد دیه تقویت می‌شود گفت: اشتغال‌زایی برای زندانیان جرائم غیرعمد در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، غلامرضا کاتب شامگاه چهارشنبه در جشن گل‌ریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: مهارت‌آموزی در زندان برای تمام زندانیان یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت در راستای ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی از بند است.

وی با بیان اینکه بیکاری مهم‌ترین عامل وقوع جرم و نفوذ آسیب‌های اجتماعی است تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای زندانیانی که از بند آزاد می‌شوند در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرستان گرمسار در مقایسه با سیر شهرستان‌های استان رتبه نخست را در آزادسازی زندانیان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۰ زندانی در گرمسار آزاد شدند اعلام کرد: مجموعه صنعتگران در این راستا نقش ویژه و تأثیرگذاری داشتند.

کاتب با تأکید بر اینکه اعتبارات ستاد دیه تقویت می‌شود اذعان کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف اجتماعی در دستور کار دستگاه‌های فرهنگی شهرستان قرار گیرد.

امیرحسین نیک پو رئیس زندانیان گرمسار نیز در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: سال گذشته با کمک خیرین و ستاد دیه موجبات آزادی ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد مالی و دیه را فراهم شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ تا امروز ۱۰ نفر از زندانیان آزاد شدند تصریح کرد: در جشن گل‌ریزان ۲۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان سامان‌دهی شدند.

نیک پو بیان کرد: مبلغ بدهی این زندانیان ۶۸۰ میلیون تومان است که برای تأمین این مبلغ نیازمند تقویت مشارکت خیرین و ستاد دیه هستیم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.