زندان‌های “سمنان، دامغان و گرمسار” فرسوده است

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان، جرائم مواد مخدر به‌عنوان جرمی که بیشترین زندانیان را روانه زندان‌های این استان کرد نام برد و گفت: زندان‌های سمنان، دامغان و گرمسار فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمود باهنر بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جرائم مرتبط با مواد مخدر هم در ورودی‌های جدید و هم در موجودی، بیشترین فراوانی را در زندان‌های استان سمنان دارد.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از موجودی زندان‌های استان سمنان را محکومان جرائم مرتبط با مواد مخدر تشکیل می‌دهد عنوان کرد: سرقت، جرائم علیه اشخاص و محکومیت‌های مالی در رتبه‌های بعدی دلایل زندانی شدن مجرمان در استان سمنان است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان با اشاره به فرسودگی زندان‌های سه شهر مهم سمنان، گرمسار و دامغان در این استان تصریح کرد: این مهم سرانه هزینه نگهداری زندانیان را در این سه شهر افزایش می‌دهد.

باهنر با اشاره به مهم‌ترین اقدامات این اداره کل برای جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان‌های استان سمنان عنوان کرد: نرخ بازگشت مجدد زندانیان به زندان‌ها در استان سمنان، نسبت به میانگین کشوری این نرخ کمتر است.

وی از کمبود شدید نیروی انسانی در زندان‌های استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: ۵۲ درصد پست‌های مصوب اداره کل زندان‌های استان سمنان بلاتصدی است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان افزود: این میزان کمبود نیروی انسانی سبب شده است تا در زندان یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای استان سمنان تنها یک مددکار مطالب به ارائه خدمت باشد.

باهنر از اجرای برنامه‌‌های ویژه برای سلامت و نیز توانمندسازی زندانیان در استان سمنان خبر داد و افزود: سال گذشته بیش از ۷۰۰ زندانی استان سمنان گواهینامه مهارت از اداره کل فنی‌وحرفه‌ای این استان اخذ کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.