اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های استان سمنان: بنیاد تعاون زندانیان، بازوی توانمند زندان‌ها در توسعه اشتغال است

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان سمنان

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان سمنان

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان، بنیاد تعاون زندانیان و انجمن‌های حمایت زندانیان استان را دو بازوی توانمند زندان‌ها در اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی به‌ویژه در بخش اشتغال و حرفه آموزی دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در سیزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان که با حضور معاونین، رؤسای زندان‌های تابعه، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان، مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و سایر اعضای کارگروه در محل بنیاد تعاون زندانیان استان برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» بر گسترش اشتغال مولد در زندان‌های استان تاکید کرد.

باهنر با بیان اینکه گسترش فعالیت‌های بنیاد تعاون زندانیان و تقویت کارگاه‌های تولیدی در داخل زندان‌ها نیز در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری می‌باشد، اظهار کرد: در صورت استفاده از ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌های مددجویان، امکان افزایش تولید محصولات در کارگاه‌های بنیاد تعاون استان وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به ملحق شدن دو عضو جدید هیات اجرایی بنیاد تعاون ابراز کرد: با ورود آقای محمد همتیان که تجارب ارزشمندی در معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری داشته و همچنین آقای محمد ناظم رضوی شهردار محترم سمنان به هیات اجرایی بنیاد تعاون زندانیان، امیدواریم شاهد تقویت این بنیاد باشیم.

مدیر کل زندان‌های استان با بیان اینکه رویکرد سازمان زندان‌ها گسترش اشتغال مددجویان در خارج از زندان است، خاطرنشان کرد: با توجه به فضای کم موجود در زندان‌ها و همچنین وجود واحدهای صنعتی و کشاورزی متعدد در مناطق مختلف استان، توسعه اشتغال مددجویان در خارج از زندان باید در دستور کار قرار گیرد.

باهنر با بیان اینکه بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان به‌عنوان دو بازوی توانمند، یاریگر سازمان زندان‌ها برای توسعه اصلاح و تربیت زندانیان و خانواده‌های آنان هستند، اذعان داشت: بنیاد تعاون زندانیان به‌عنوان متولی اصلی اشتغال و حرفه‌‌آموزی زندانیان و خانواده‌ آنان، سازمان زندان‌ها را در این امر یاری می‌دهد.

گفتنی است در این جلسه در خصوص تعیین حقوق و دستمزد مددجویان شاغل در سال ۱۳۹۷، ارائه برنامه بنیاد تعاون زندانیان در توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان در سال جاری، بررسی فرمت قرارداد اشتغال مولد مددجویان رای کار شاغل و مشکلات موجود بحث و تبادل نظر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize