اخبار کوتاه

مسابقات قرآنی کارکنان، زندانیان و سربازان وظیفه زندان‌های استان سمنان برگزار شد

مسابقات قرآنی زندان‌های استان سمنان

مسابقات قرآنی استانی کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان زندانهای استان به میزبانی زندان سمنان در پنج رشته حفظ، قرائت، درک مفاهیم، اذان و دعاخوانی در محل امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان برگزار و در پایان لوح تقدیر و جوایز نفرات برتر در هر گروه به آنان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی زندا‌‌ن‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان در مراسم پایانی این مسابقات با قدردانی از مدیر کل زندان‌های سمنان به دلیل توجه به امور قرآنی و مذهبی در مجموعه زندان‌ها و عرض تبریک به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان ابراز کرد: قرآن کریم ابتدا تأمین‌کننده سعادت زندگی انسان در امور روزمره و اهداف و آرزوهایی مانند آرامش بوده و قبل از اینکه مسئله معاد و قیامت مطرح باشد، قرآن تأمین‌کننده دنیای انسان است.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به تاثیر عمیق آموزه‌های قرآنی در اصلاح و تربیت زندانیان تصریح کرد: یقین دارم که مددجویان فعال در امور قرآنی، پس از آزادی بازگشتی سعادتمندانه به جامعه خواهند داشت و با برکت کلام وحی به راه راست هدایت خواهند شد.

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان نیز با تشکر از متولیان امامزاده علی‌بن جعفر (ع) به خاطر همکاری در برگزاری مسابقات، گفت: برنامه‌های تربیتی و اصلاحی زندان‌ها نماز و قرآن محور بوده و فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی با این محوریت انجام می‌گیرد.

وی برگزاری مسابقات قرآنی و محافل انس با قرآن را یکی از برنامه‌های سازمان زندان‌ها اعلام کرد و افزود: محافل انس با قرآن، کلاس‌های حفظ موضوعی، مفاهیم، مسابقات قرآنی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های سازمان زندان‌هاست که در دستور کار زندان‌های استان سمنان نیز قرار دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی زندانهای استان که با حضور حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان، حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان و ابراهیم فدوی رییس زندان سمنان برگزار شد، لوح تقدیر و جوایز نقدی به نفرات اول تا سوم در پنج رشته در گروه‌های مختلف اهدا شد.

در پایان این مسابقات اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان در مجموع سه گروه شرکت‌کنندگان، به مقام اول مسابقات رسیده و زندان‌های شاهرود و دامغان نیز به ترتیب حائز مقام‌های دوم تا سوم شدند و زندان‌های سمنان و گرمسار در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

گفتنی است نفرات برتر این مسابقات که با شرکت ۵۷ نفر از کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان زندان‌های استان و قضاوت آقایان اسماعیل آریامنش و محسن سفیدیان دو تن از قاریان ممتاز استان برگزار شد، به عنوان نماینده زندان‌های استان جهت شرکت در مسابقات کشوری معرفی خواهند شد.

  اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی به مقام اول مسابقات قرآنی زندان‌های استان سمنان دست یافت

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.