بازدید کارشناسان بهداشت و درمان سازمان زندان‌های کشور از زندان‌های استان سمنان

بازدید کارشناسان بهداشت و درمان سازمان زندان‌های کشور از زندان‌های استان سمنان

کارشناسان بهداشت و درمان سازمان زندان‌های کشور با حضور در زندان‌های تابعه استان سمنان، از فعالیت‌های بخش‌های مختلف بهداشتی و درمانی این زندان‌ها به‌ویژه طرح متادون‌درمانی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، دکتر اسحاقی و پیرمحمدی از کارشناسان بهداشت و درمان سازمان زندان‌های کشور به همراه دکتر گودرزی رییس اداره بهداشت و درمان زندان‌های استان سمنان از زندان‌های مرکزی سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان بازدید کردند.

کارشناسان سازمان در این بازدیدها، فعالیت‌های مختلف حوزه بهداشت و درمان زندان‌ها به‌ویژه طرح متادون‌درمانی را مورد بازدید قرار دادند و ضمن تقدیر از عملکرد خوب زندان شاهرود در بخش بهداشت و درمان، از زحمات کارکنان این حوزه در زندان‌های استان تشکر و قدردانی کردند.

دکتر اسحاقی کارشناس «گلوبال فاند» (صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا) در این بازدید، درخصوص ارائه کمک‌های لازم از سوی این مؤسسه، قول مساعد داد.

در پایان این بازددیدها، جلسه‌ای با حضور مدیر کل زندان‌های استان سمنان در اداره کل برگزار شد. محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان در این جلسه با اشاره به وجود ضعف شدید در منابع به‌ویژه نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان زندان‌های استان و بلاتصدی بودن پست‌ها، خواستار پیگری این موضوع از سوی ستاد سازمان شد.

وی همچنین به کمبود اعتبارات و سرانه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: این مسئله با توجه به عقب‌ماندگی این حوزه در زندان‌های سمنان بیشتر به چشم می‌آید و مشکلاتی را ایجاد کرده است، ضمن اینکه برخی از مراکز درمانی زندان‌ها فاقد مجوز تاسیس و فعالیت درمانی هستند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان اضافه کرد: ضعف بسیار شدید ساختاری ناشی از فرسودگی ساختمان‌ها و ابنیه به‌ویژه در زندان‌های گرمسار، دامغان و سمنان و همچنین تراکم جمعیت زندانی و کاهش فضاهای نگهداری، آموزشی و درمانی در زندان‌های استان، مشکل بزرگ دیگری در مسیر اجرای برنامه‌های بهداشت و درمان می‌باشد.

محمود باهنر در پایان این جلسه با اشاره به مشکل بیمه زندانیان تصریح کرد: متاسفانه عدم همکاری بیمه‌های درمانی در تحت پوشش قرار دادن زندانیان، باعث افزایش هزینه‌های درمانی زندانیان بیمار شده و این هزینه‌ها بر اداره کل زندان‌های استان تحمیل شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.