اخبار کوتاه

به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان برگزار شد: محفل انس با قرآن با حضور قاری برجسته کشور

محفل انس با قرآن -اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان

به مناسبت میلاد فرخنده ثامن‌الحجج امام رضا (ع)، محفل انس با قرآن کریم و جشن میلاد با حضور مصطفی حاجی حسنی کارگر استاد برجسته قرآن و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قدرتی خطیب توانا از حوزه علمیه قم و حجت‌الاسلام والمسلمین حسینعلی قدرتی معاون اصلاح و تربیت زندان‌های استان در جمع پرشور مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام محمد قدرتی در جمع مددجویان با بیان اینکه توبه در اسلام و معارف اهل بیت (ع) از جایگاه والایی برخوردار است ابراز کرد: توبه آن است که حقیقت پشیمانی در انسان ایجاد شود و الا اگر به زبان توبه کنیم و در عمل مرتکب برخی گناهان شویم گویی خود و خدا را به سخره گرفته‌ایم.

وی با ذکر حدیثی از امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار ضمن تشبیه داستان توبه به برگ درخت می‌فرماید: داستان استغفار داستان برگ درختی است که حرکت کند و برگها بریزد و کسی که از گناهی استغفار می کند ولی آن را انجام می دهد همانند کسی است که پروردگار خود را مسخره کرده است.

در بخش دیگری از این محفل قرآنی قاری برجسته مشهد مقدس مصطفی حاجی حسنی کارگر با تلاوت آیاتی نورانی از قرآن کریم فضای محل برگزاری را به عطر کلام حق طراوت بخشید که صوت زیبای این قاری قرآن، به نورانیت و معنویت این محفل افزوده و بسیار مورد استقبال مددجویان و مسئولان حاضر قرار گرفت.

در بخش پایانی این مراسم پس از مولودی‌خوانی و شادمانی به مناسبت میلاد پرنور حضرت امام رضا (ع)، با حضور حجج اسلام محمد قدرتی و حسینعلی قدرتی از فعالان قرآنی اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.