اخبار کوتاه

حجت‌الاسلام محمد قدرتی: رشد انسان در پیروی از رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) محقق می‌شود

حجت‌الاسلام محمد قدرتی از وعاظ شهر مقدس قم در جمع کارکنان زندان‌های سمنان

به مناسبت میلاد پرنور حضرت ثامن‌الحجج امام رضا (ع)، مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی با حضور حجت‌الاسلام محمد قدرتی از وعاظ شهر مقدس قم در جمع کارکنان زندان‌های سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قدرتی در این مراسم که باحضور محمود باهنر مدیر کل و حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان برگزار شد، با اشاره به راه‌های دستیابی به رشد و تعالی گفت: منابع رشد و شکوفایی انسان چهار چیز است، قرآن کریم، کلمات نورانی پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)، دعاهای که از اهل بیت (ع) رسیده و زیارت‌نامه‌های اهل بیت (ع)، اگر آدمی از این چهار منبع نورانی فاصله نگیرد پا در مسیر رشد و تعالی گذاشته است.
وی در ادامه با اشاره با اینکه احادیث و روایت‌های ارزشمندی که از امام رضا (ع) به ما رسیده یکی از این چهار منبع رشد و سعادتمندی است، بیان داشت:  فضائل و ویژگی‌های این امام همام از بهترین الگوهاست، به‌عنوان نمونه یکی از صفات امام رضا (ع) «رئوف» است. جلوه این مهربانی در زندگی آن امام همام بسیار زیاد است. رفتاری که گاهی در برخورد با کینه توزان و افراد نادان و جاهل به نمایش گذاشته می‌شود؛ و گاهی در کمک به فقرا و دستگیری از آنان و در مواقعی در همنشینی با فرودستان و خدمتکاران.

این خطیب حوزه علمیه قم تصریح کرد: شیوه زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع)، سرشار از مهربانی و تواضع بوده است. این رفتارهای امام رئوف الگو برای تمام کسانی است که خود را پیرو آن حضرت می‌شمارند.

حجت‌الاسلام قدرتی با بیان فرمایشی از امام رضا علیه السلام که فرمودند: «بخیل را آسایشی نیست و حسود را خوشی و لذّتی نیست و زمامدار را وفایی نیست و دروغگو را مروّت و مردانگی نیست» ابراز کرد: امام هشتم نسبت به پرهیز از دروغ و بدگویی سفارش کرده‌اند و دروغ را عامل کشیده شدن انسان به فسق و فجور معرفی کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.