مدیر کل زندان‌های استان سمنان: خدمت‌رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع سرلوحه فعالیت مسئولان زندان‌های استان قرار گیرد

سومین جلسه شورای اداری زندان‌های استان سمنان

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در جلسه شورای اداری زندان‌های استان که با حضور معاونین، رؤسای ادارات ستادی و رؤسای زندانهای تابعه برگزار شد، خواستار تلاش تمامی مسئولین اداره کل و زندان‌های تابعه برای ارتقای تکریم ارباب رجوع از جمله مددجویان و خانواده آنها، سربازان وظیفه و سایر اقشار مردم شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در سومین جلسه شورای اداری زندان‌های استان سمنان با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت بنیانگذار مذهب شیعه امام جعفر صادق (ع) با بیان اینکه مسئولان زندان‌های استان باید خدمت‌رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند، گفت: تمامی مسئولین اداره کل و زندان‌های تابعه باید برای افزایش سطح کیفی خدمت‌رسانی و ارتقای تکریم ارباب رجوع از جمله مددجویان و خانواده آنها، سربازان وظیفه و سایر اقشار مردم تلاش کنند و با شناسایی نقاط آسیب‌زا در این زمینه، نسبت به برطرف‌سازی آن با کمک مسئولان شهرستانی به‌ویژه فرمانداری‌ها اقدام نمایند.

وی با اشاره بر ضرورت حفظ و تداوم وفاق و همدلی در بین مسئولان و کارکنان زندان‌های استان، درخصوص رعایت تقوای الهی، سعه صدر، اهتمام جدی و رسیدگی به مددجویان و ارائه خدمت به خانواده آنها و همچنین اصلاح امور و رعایت قوانین و مقررات تاکید کرد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه مدیریت زندان، مدیریت اداری معمول نیست، بلکه مدیریت بحران می‌باشد تاکید کرد: به هیچ عنوان نباید دغدغه حفظ امنیت و رعایت مسائل امنیتی در رؤسای زندان‌ها و فرماندهان یگان حفاظت و سایر دوایر نظارتی کم شود و این دغدغه همواره باید در راستای اتخاذ تدابیر لازم و گوشزد به کارکنان حفظ شود.

باهنر با تاکید بر اهمیت آموزش مستمر در حوزه یگان حفاظت، از رؤسای زندان‌های تابعه خواست سرفصل‌های آموزشی را از فرماندهی یگان حفاظت استان اخذ و نسبت به اجرای دوره‌های آموزشی در زندان‌ها به‌ویژه در خصوص سربازان وظیفه جدیت لازم را در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت برنامه‌های رفاهی و تفریحی سربازان وظیفه ابراز کرد: رؤسای محترم زندان‌ها در ایام فصل تابستان، اقدامات لازم را درخصوص استمرار برنامه‌های تفریحی و آموزشی این عزیزان با توجه با شرایط فصلی و با رعایت تنوع اقدامات لازم را صورت دهند.

مدیر کل زندان‌های استان همچنین با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و قطع آب و برق در برخی از ساعات روز گفت: لازم است برای پیش‌بینی تدابیر لازم و راهکارهای پیشگیرانه در خصوص قطع و یا افت فشار آب کمیته‌ای تشکیل شود و اقدامات لازم جهت خرید مخازن آب و ژنراتورهای برق اقدامات اولیه انجام گردد.

محمود باهنر در ادامه با یادآوری این نکته که بهداشت و درمان اولین گام از چرخه اصلاح و تربیت در زندانهاست و به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد تصریح کرد: رؤسای زندان‌ها با شناسایی نقاط ضعف و مشکلات این بخش، اقدامات لازم را با هماهنگی بهداشت و درمان اداره کل در بخش‌های مختلف زندان به‌ویژه قرنطینه، متادون‌درمانی، بیماریابی فعال، آموزش، نظارت ویژه بر بندهای نسوان و جوانان، کلینیک‌های مثلثی و … انجام دهند.

وی با اشاره به عملکرد خوب بهداشت و درمان زندان شاهرود در سه ماهه اول امسال، از امیری مسئول بهداشت و درمان این زندان تقدیر کرد و با اشاره به ضرورت انتقال تجارب و اصلاح مقایسه‌ای فرآیندها در زندان‌ها، خواستار حضور وی در بازدیدهای رییس بهداشت و درمان اداره کل از زندان‌های تابعه شد.

این مقام مسئول در خصوص اقدامات فرهنگی و تربیتی نیز با تاکید بر پیگیری در خصوص آموزش نهضت سواد‌آموزی برای مددجویان بی‌سواد و کم‌سواد گفت: برای فعالیت‌های آموزش کلاسیک و آموزش هنر می‌توان از مددجویانی که تجاربی در این خصوص از جمله تئاتر، خوشنویسی، سرود و …  دارند بهره برد.

باهنر در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به تقدیر از کارکنان ساعی زندان‌ها در جلسات شورای اداری ابراز کردند: انتخاب کارکنان تلاشگر در دوره‌های سه ماهه از این لحاظ دارای اهمیت است که ملاک معرفی کارکنان نمونه در پایان سال همین افراد خواهند بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تمامی همکاران ما زحمتکش و وظیفه‌شناس می‌باشند، هدف اصلی از این تقدیرها را قدردانی نمادین از مجموعه کارکنان دانست و گفت: تجلیل از کارکنان ساعی در طول سال، بسیار مؤثرتر از پایان سال است چرا که علاوه بر افزایش انگیزه این کارکنان، محرک خوبی برای افزایش تلاش سایر همکاران نیز خواهد بود.

گفتنی است در پایان این جلسه، از پنج نفر از کارکنان ساعی زندان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و اردوگاه حرفه‌آموزی با اهدای هدایایی از سوی مدیر کل زندان‌های استان تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.