اخبار کوتاه

رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با استاندار سمنان: همه دستگاه‌ها در ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان آزاد شده نقش‌آفرینی کنند

رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با استاندار سمنان

دکتر جهانگیر در دیدار با استاندار سمنان بر ضرورت حضور دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان تاکید کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اشتغال به ویژه اشتغال پایدار یکی از مهمترین عناصر فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان و عدم بازگشت آنان به چرخه جرم است.

مشاور رئیس دستگاه قضا گفت: سازمان زندان‌ها در زمینه حرفه‌آموزی و آموزش زندانیان در حال حاضر ۱۳۰ رشته فنی و حرفه ای و صنایع دستی را به زندانیان آموزش می‌دهد تا آنان پس از آزادی از زندان بتوانند در حرفه مناسبی مشغول بکار شوند.

وی در ادامه افزود: در کنار حرفه آموزی و مهارت آموزی به زندانیان آموزش های کلاسیک نیز به آنان تا مقاطع مختلف دانشگاهی انجام می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: در سال گذشته تعداد چهار هزار زندانی مشمول سواد آموزی اجباری قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: آموزش سواد برای زندانیان بی سواد زیر شصت سال در تمامی زندان‌های کشور اجباری است.
رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه به تراکم جمعیت زندانیان اشاره کرد و گفت: بسیاری از زندان‌های فعلی فرسوده و واقع در بافت شهری می‌باشد و ضروریست با ساخت زندان‌های جدید این زندان‌ها را منتقل نماییم.

وی ادامه داد: هر چند این طرح تا به امروز موفق نبوده و باید برای اصلاح ساختار زندان‌ها و زیرساخت‌های آن اقدام مناسب دیگری انجام شود.

وی خواستار توجه جدی همه نهادها و ارگان ها به موضوع زندان و آسیب‌های آن شد.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان زندان‌ها خواستار کمک استانداری سمنان برای اجرای طرح بازسازی و انتقال زندان‌های سمنان شد.

استاندار سمنان نیز با تقدیر از مدیریت زندان‌ها و طرح های اجرا شده در زندان‌های استان گفت: کمک به زندان‌ها برای توسعه امنیت پایدار در جامعه است و قطعا کمک‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان به همراه جمعی از مدیران سازمان زندان‌ها حضور داشتند.

پس از پایان این جلسه مدیران سازمان زندان‌ها جهت بازدید از زندان‌های سطح استان سمنان اعزام شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.