اخبار کوتاه

نشست صمیمی معاون مدیر کل امور کارکنان سازمان زندان‌ها با پرسنل زندان‌های استان سمنان

معاون مدیرکل امور کارکنان سازمان زندان‌های کشور در جمع کارکنان زندان‌های استان سمنان حضور یافت و به پرسش‌های آنان در خصوص مسائل اداری و استخدامی پاسخ گفت.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، نشست صمیمی و پرسش و پاسخ کارکنان زندان‌های استان سمنان با خلیلی معاون مدیر کل امور کارکنان و خدمات اداری سازمان و ارژنگ رئیس اداره امور اداری و بازنشستگان سازمان زندان‌های کشور با حضور باهنر مدیر کل زندانها و کارکنان اداره کل و زندان سمنان در نمازخانه اداره کل برگزار شد.

در آغاز این نشست صمیمی محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان ضمن عرض خوشامد به مسئولان سازمان، گزارشی از وضعیت کارکنان زندانهای استان ارائه کرد.

وی با اشاره به بلاتصدی بودن ۵۲ درصد پست‌های مصوب زندانهای استان و تحمیل فشار مضاعف بر کارکنان خدوم  استان ابراز کرد: کمبود شدید نیروی انسانی در زندان‌های استان یکی از مهمترین موانع در مسیر اجرای برنامه‌های اصلاح و تربیت و همچنین تامین امنیت زندان‌هاست که امیدواریم با مساعدت سازمان زندان‌های کشور این مسئله برطرف گردد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با تشکر از مسئولان سازمان به‌خاطر حضور در استان و بازدید از اداره کل و زندان مرکزی سمنان و مشاهده وضعیت نیروی انسانی و کمبود آن به‌ویژه در قسمت صف و عملیاتی تصریح کرد: خوشبختانه نگاه ریاست محترم سازمان و معاونین ایشان، نگاه پرسنلی است و بر همین اساس شاهد حضور مسئولان محترم سازمان در استان‌ها هستیم و برگزاری اینگونه جلسات، قطعا باعث شفاف‌سازی و زمینه‌ساز حل مشکلات خواهد بود.

باهنر در ادامه به طرح مسائل دیگری از جمله لزوم ارتقای وضعیت رفاهی پرسنل زندان‌ها، تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی و امنیت شغلی آنان، سختی کار در زندان‌ها و بازنشستگی پرداخت.

معاون مدیر کل امور کارکنان و خدمات اداری سازمان زندان‌های کشور در این نشست درخصوص موارد مطرح شده توسط مدیر کل زندان‌های استان سمنان و پرسش‌های مطرح شده از سوی کارکنان حاضر توضیحاتی را ارائه داد.

خلیلی در رابطه با تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی آزمایشی گفت: با توجه به ابلاغ بخشنامه مورخ ۲۸ خرداد امسال از طریق سازمان  اداری و استخدامی کشور، پس از تنظیم دستورالعمل مربوطه جهت اجرایی شدن آن به ادارات کل استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به کمبود نیروی انسانی در اغلب زندان‌های کشور، ابراز کرد: با پیگیری‌‌های صورت گرفته برای اخذ مجوز استخدامی از طریق سازمان اداری و استخدامی کشور، امیدواریم پس از تایید آن سازمان، برابر نیاز استان‌ها اقدام لازم درخصوص برگزاری آزمون استخدامی از طریق سازمان سنجش صورت خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.