اخبار کوتاه

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان سمنان برگزار شد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان گفت: نرخ بازگشت زندانیانی که پس از آزادی از شغل مناسبی برخوردار باشند با کاهش روبرو است، ولی نوع نگاه جامعه به مددجویان آزاد شده نیز در سعادتمندی آنها بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام قدرتی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان، با اشاره به کاهش نرخ بازگشت زندانیان دارای اشتغال به زندان‌ها، اظهار داشت: از طریق فرهنگ‌سازی می‌توان نگرش جامعه به مددجویان آزاد شده را تغییر داد، آنگونه که مردم زندانی را بعد از آزادی به عنوان فرد جدید در جامعه بپذیرند.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان تاکید کرد: هر شغلی که برای زندانیان ایجاد می‌شود، زندانیان و خانواده‌های آنان را در داخل و خارج زندان از هجوم آسیب‌های مختلف اجتماعی و فردی دور نگه می‌دارد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضا، مقرر شد به منظور بررسی و برطرف‌سازی مسائل و مشکلات حوزه اشتغال وحرفه‌آموزی زندان‌های تابعه، جلسات جداگانه‌ای با حضور اعضای کارگروه تخصصی اداره کل و زندان مربوطه تشکیل شود.

همچنین مقرر شد اقدامات لازم برای تهیه مواد اولیه جهت تولید سفارش‌های دریافت‌شده در کارگاه خیاطی و کارگاه ساخت وسایل آشپزخانه‌ای مفتولی (آبچکان و …) مستقر در اردوگاه حرفه آموزی صورت پذیرد.

گفتنی است این جلسه با حضور حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان، دهرویه مسئول اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان، فدوی رییس زندان مرکزی سمنان، سرگزی معاون اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان، شاهورانی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان سمنان، سبحانی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و در سالن کوثر اداره کل برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.