اخبار کوتاه

اجرای مانور مشترک مهار شورش و اغتشاش در زندان سمنان

مانور مشترک مهار شورش و اغتشاش در زندان سمنان برگزار شد

با همکاری نیروی انتظامی، اورژانس و آتش‌نشانی شهرستان سمنان، مانور مشترک مهار شورش و اغتشاش به طور همزمان با مانور امداد و نجات در زندان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، ابراهیم فدوی رییس زندان سمنان در این خصوص گفت: رزمایش مشترک کنترل نا‌آرامی‌ها و اغتشاشات به طور همزمان با مانور امداد و نجات و نیز طرح احضار کارکنان به منظور حفظ و ارتقای توان رزمی و آمادگی‌های لازم جهت رویارویی با تهدیدات و تنش‌های احتمالی در زندان انجام گرفت.

وی افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم با فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان سمنان و برگزاری جلسات هماهنگی، این رزمایش با مشارکت یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان، نیروهای یگان ویژه و نوپو استان، گروه امداد هلال احمر، اورژانس و یک گروه مامورین آتش نشانی سمنان در همراهی با نیروهای یگان حفاظت زندان و ماموران مراقب زندان به اجرا درآمد.

فدوی اهداف اصلی این رزمایش را سنجش آمادگی لازم در شرایط واقعی و تقویت هماهنگی زندان با دستگاه‌ها و یگان‌های امدادی و انتظامی شهرستان دانست و اظهار داشت:‌ تمامی مراحل پیش‌بینی شده در سناریوی این مانور به طور کامل با موفقیت انجام شد.

رییس زندان سمنان با اشاره بر چند مرحله‌ای بودن این مانور خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، از طریق آرایش پرسنل کادر و سرباز یگان حفاظت در بخش‌های مختلف زندان و مشارکت نیروهای یگان ویژه و نوپو مانور رهایی گروگان، مهار شورش و درگیری اجرا شد. همچنین اطفای حریق و نجات مصدومان فرضی نیز از دیگر بخش‌های این مانور بود.

وی با بیان اینکه آرامش و آسایش جامعه در گروه تلاش‌های شبانه‌روزی یگان‌های انتظامی است و تامین امنیت زندان نیز به‌عنوان بخش حساسی از شهر حائز اهمیت می‌باشد، اظهار داشت: اجرای موفق این مانور نشان‌دهنده آمادگی کامل دستگاه‌ها و نهادهای امدادی و انتظامی شهرستان در مواقع حساس است که جا دارد از همگی آنان تشکر و قدردانی کنیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.