اخبار کوتاه

بازدید معاون دادستان کل کشور از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان سمنان

بازدید معاون دادستان کل کشور از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان سمنان

معاون دادستان کل کشور به همراه مدیر کل قضایی و حقوقی ستاد مبارزه مواد مخدر و در معیت دادستان مرکز استان و سایر دادستان‌های شهرستان‌های تابعه و مدیر کل زندان‌های استان از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در بخش مبارزه با مواد مخدر با هیات همراه و مقامات قضایی استان با حضور در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان با تعدادی از زندانیان در اندرزگاه و کارگاه‌های حرفه‌آموزی و اشتغال به صورت مستقیم به گفتگو پرداخت.

در ادامه نشست مشترکی با حضور معاون دادستان کل کشور به منظور بررسی اقدامات دادستان‌ها در حوزه محکومین مواد مخدر از جمله الحاقیه ماده ۴۵ اصلاحی در سالن جلسات اردوگاه برگزار شد.

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان در این نشست، با اشاره به این نکته که دولت برابر قانون موظف به فراهم‌آوردن کلیه امکانات و تسهیلات اردوگاه ظرف مدت یک سال می‌باشد، بیان داشت: نواقص و مشکلات متعددی در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان وجود دارد که لازم است با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برطرف گردد.

محمود باهنر همچنین درخصوص ضرورت تکمیل فازهای بعدی اردوگاه از جمله احداث ساختمان اداری انتظامی، ساختمان قرنطینه ورودی و سوله اشتغال، تامین تجهیزات امنیتی و بازرسی مانند دستگاه بادی اسکنر، تامین خودروی زندانی‌بر و اسکورت و مشکل بلاتصدی بودن پست‌های سازمانی مطالبی را بیان کرد.

در بخش دیگری از این نشست حیدر آسیابی دادستان مرکز استان سمنان در گزارشی از روند رو به رشد خدمات زندانبانی و اصلاحی و تربیتی زندان‌های استان تمجید کرد.

معاون دادستان کل کشور نیز پس از بازدید و استماع این گزارش، اقدامات مسئولین زندان‌های استان و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان را شایسته تقدیر دانست و از مدیر کل و کلیه مسئولان و کارکنان زندان‌های استان قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.