اخبار کوتاه

خانواده‌های زندانیان زیر چتر حمایتی بسیج کارکنان زندان‌های سمنان

روزنامه پیام استان سمنان: مدیرکل زندان‌های استان سمنان در نخستین جلسه شورای پایگاه بسیج سیدالشهداء زندان‌های استان از پیگیری اهداف حمایتی بسیج و حضور کارکنان بسیجی زندان‌ها در مناطق محروم برای رسیدگی به مشکلات خانواده‌های نیازمند زندانیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در این جلسه که با موضوع تبیین و اجرای برنامه‌های پایگاه بسیج در سال جاری برگزار شده بود، با بیان اینکه بسیج همانند خون در رگ‌های انقلاب جریان دارد، ابراز داشت: انقلاب اسلامی با کلمه طیبه بسیج گره خورده است و تفکر ناب بسیجی همواره عالی‌ترین نتایج را در تمامی حوزه‌ها به همراه داشته است.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف سازمان بسیج ادارات و تاکید مقام معظم رهبری در جهت فعال نمودن حلقه‌های صالحین در خصوص برگزاری جلسات حلقه صالحین با همکاری روحانیون در نمازخانه‌های زندان‌ها تاکید کرد.

باهنر با ذکر این نکته که امنیت و آرامش و آبروی ما مرهون خون شهدا می‌باشد، اظهار کرد: با همکاری پایگاه بسیج، یادمان شهدای منسوب به کارکنان زندان‌های استان شامل تصاویر این شهیدان در اداره کل و زندان‌های تابعه به صورت جداگانه تهیه و نصب و مقدمات انتشار و قرائت وصیت‌نامه‌های شهیدان انجام می‌گیرد.

این مقام ارشد زندان‌های استان سمنان با اشاره به اهداف حمایتی بسیج در کمک به محرومین، خاطرنشان کرد: پایگاه بسیج سیدالشهدای زندان‌های استان با همکاری انجمن حمایت زندانیان، برنامه دیدار با خانواده‌های زندانیان نیازمند دارای شرایط خاص را که در مناطق محروم سکونت دارند، اجرا و در این سلسله ‌دیدارها، مشکلات این خانواده‌ها را مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: به منظور بهره‌مندی همکاران محترم از فیوضات معنوی زیارت عاشورا، پایگاه بسیج اداره کل با همکاری شورای امر به معروف و نهی از منکر اقدامات لازم را برای برگزاری این مراسم پرفیض به همراه کلاس اخلاق در روزهای پنجشنبه هر هفته در اداره کل و زندان‌های تابعه به انجام برساند.

باهنر با اشاره به لزوم جذب و سازماندهی اعضای پایگاه و تبدیل اعضای عادی بسیح به فعال، خواستار انجام اقدامات لازم توسط فرمانده پایگاه درخصوص صدور ابلاغ اعضای شورای پایگاه و ارائه شرح وظایف به آنان شد.

در ابتدای این جلسه، جواد مقیمی فرمانده پایگاه بسیج سیدالشهدای اداره کل، ضمن ارائه اطلاعاتی درخصوص تعداد کارکنان بسیج زندان‌های استان، به قرائت گزارشی از فعالیت‌های بسیج زندان‌های استان در سال ۱۳۹۶ پرداخت.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد اقدامات لازم در خصوص اعزام اعضای پایگاه و بسیجیان به اردوی راهیان نور، برگزاری یادواره شهدای منتسب به کارکنان زندان‌های استان و برگزاری گردهمایی سالانه فرماندهان پایگاه‌های بسیج زندان‌های تابعه به منظور هم‌اندیشی و تبادل اطلاعات انجام ‌پذیرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.