اخبار کوتاه

با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی صورت گرفت: امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ادارات کل اوقاف و امور خیریه و زندان‌های استان سمنان

تفاهم‌نامه همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه و زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان با هدف ارتقای سطح همکاری‌های متقابل و نشر فرهنگ و معارف دینی و قرآنی با برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه زندانیان و خانواده آنان توسط مدیران کل این دو دستگاه در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان امضا و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و هیات همراه با حضور در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان به همراه محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان در مراسم محفل انس با قرآن کریم مددجویان این مرکز شرکت کردند.

در بخش پایانی این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری دو دستگاه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی از طریق اعزام روحانیون و مربیان و مبلغین در زندان‌های استان توسط مدیران کل دو اداره منعقد و مبادله شد.

در راستای این تفاهم‌نامه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان متعهد شده در خصوص تامین مربیان زن  و مرد، اعزام مبلغ در مناسبت‌های مذهبی، اجرای طرح زندگی به رنگ خدا، اهدای کتاب‌های آموزشی، اهدای کتاب‌های مذهبی، قرآنی و محصولات فرهنگی جهت بهره‌برداری زندانیان و خانواده آنان، برگزاری کلاس‌های آموزشی و اعطای گواهینامه پایان دوره و همکاری در تشکیل بند قرآنی اقدام نماید.

همچنین تعهد اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان نیز در خصوص افتتاح دارالقرآن و مکان مناسب کلاس‌های آموزشی، ارائه اسامی و مشخصات داوطلبین شرکت در کلاس‌های حفظ قرآن کریم و طرح زندگی به رنگ خدا، تهیه جوایز نفرات برتر دوره‌ها و ارجاع خیرین قرآنی به ادارات اوقاف سراسر استان جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآن در زندان‌ها در قالب انجمن‌های یاوران وقف از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان در بخشی از این مراسم در جمع زندانیان و مسئولان حاضر، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به اقدامات صورت گرفته در حوزه ترویج فرهنگ قرآن در زندان‌های استان اشاره کرد و گفت: در نتیجه آموزش‌های صورت گرفته در زندان‌های استان سمنان ۶۱ نفر از مددجویان حافظ ۱ تا ۱۵ جزء و ۳ نفر حافظ ۲۰ جزء و کل قرآن هستند.

وی میانگین شرکت‌کنندگان در کلاس‌های قرآنی را ۱۰۱۴ نفر اعلام کرد و افزود: در مجموع ۱۴ مسابقه قرآنی ویژه مددجویان با شرکت ۳۰۰ نفر، هشت محفل انس با قرآن و یک دوره مسابقات قرآنی در سه رده کارکنان، سربازان و زندانیان در زندان‌های استان در شش ماهه نخست امسال برگزار شده است.

حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در جمع مددجویان با بیان اینکه به فرمایش بزرگان دین اسلام، قرآن کریم کلید همه مشکلات و نسخه شفابخش همه دردها و گرفتاری‌ها می‌باشد اظهار داشت: مانوس شدن شما مددجویان با قرآن باعث می‌شود روزنه‌هایی از امید و حرکت به سوی کمال و موفقیت در قلب شما ایجاد شود.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوب زندان‌های استان سمنان در امور فرهنگی و قرآن‌آموزی از مدیرکل و مسئولان زندان‌های استان تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد که با ارتقای همکاری‌های دو دستگاه، این برنامه‌ها با قوت ادامه یابند.

گفتنی است در بخش اول این مراسم، پس از قرائت قرآن و اجرای گروه تواشیح مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی، از زندانیان حافظ قرآن تقدیر شد.

در این نشست حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، طیبه قدس رییس اداره فرهنگی و تربیتی، حسن کریم‌کشته سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی و مطلبی مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize