اخبار کوتاه

برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در زندان‌های استان سمنان اعلام شد

برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در زندان‌های استان سمنان اعلام شد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان گفت: در هفته بزرگداشت دفاع مقدس بیش از  ۱۰ عنوان برنامه در زندان‌های این استان به اجرا خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی با بیان اینکه عزت و اقتدار اکنون ایران اسلامی مرهون هشت سال دفاع مقدس است، گفت: دفاع مقدس و شهدا جنگ تحمیلی با خون خود به ما درس ولایت پذیری، آزداگی و ایثار آموختند و امروز ما در هر سنگری که خدمت‌گزاری می‌کنیم، وظیفه داریم با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم به دفاع از دستاوردهای شهیدان بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه «ما توانستیم» شعار گرامیداشت برنامه‌های مناسبتی دفاع مقدس است بیان کرد: برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس از روز شنبه ۳۱ شهریورماه آغاز خواهد شد و تا روز شنبه (هفتم مهرماه) متناسب با نام‌هایی است که برای هر یک از این روزها درنظر گرفته شده است، ادامه خواهد داشت.

معاون زندان‌های استان سمنان در ادامه به تشریح برنامه‌های ویژه زندان‌های استان در این هفته پرداخت و گفت: مراسم تجلیل از سربازان نمونه زندان‌ها و پرسنل ناجا با دعوت از مسئولین محترم نیروی انتظامی استان و مراسم تجلیل از کارکنان ایثارگر با دعوت پدر شهید مدافع حرم عباس دانشگر در این هفته پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام قدرتی با اعلام اینکه تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان در رأس برنامه‌های این اداره کل در هفته بزرگداشت دفاع مقدس قرار دارد، توضیح داد: برگزاری مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزارشهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و دیدار با خانواده شهدای منتسب به کارکنان زندان‌های استان از دیگر برنامه‌های ویژه این هفته است.

وی در پایان حضور کارکنان زندان‌های استان در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: برگزاری مراسم قرائت دعای توسل و زیارت عاشورا در اداره کل و زندان‌های تابعه، آذین‌بندی و نصب بنر در سردرب اداره کل و برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس نیز در دستورکار قرار دارد.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس، برنامه‌های این هفته حال و هوای ایام سوگواری سیدالشهداء را دارد و روحانیون و سخنرانان مدعو در زندان‌ها به نشر معارف دفاع مقدس که ریشه در عاشورا دارد خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.