اخبار کوتاه

برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم با حضور خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سمنان

برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم با حضور خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سمنان

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش با حضور همسران مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سمنان در امام‌زاده علی ابن جعفر (ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، در این مراسم معنوی که با شرکت پرشور همسران و فرزندان زندانیان برگزار شد، حجت‌الاسلام شمس‌الدین رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان در سخنانی با بیان اینکه از امام حسین(ع) به «مصباح الهدی و سفینه النجاه» تعبیر شده است، ابراز داشت: در حقیقت خداوند بستری را فراهم کرده که از راه حسین (ع) مردم با خدا انس بگیرند که این جلوه‌های محبت را در ایام محرم و عزاداری امام حسین می‌توانید ببینید و همه اقشار را هم شامل می‌شود.

او با بیان اینکه عمومی ترین خضوع را در ایام عزاداری امام حسین شاهد هستیم، گفت: این محبت جلوه‌های مختلف خود را بیان می‌کند؛ مثلا گریه برای امام حسین (ع) سبب آمرزش گناه می‌شود و در واقع می‌تواند جامعه را متحول کند.

در ادامه این مراسم محمدعلی شاهورانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سمنان در سخنان کوتاهی به تببین وظایف و عملکرد انجمن در خدمت‌رسانی به خانواده مددجویان پرداخت و از فراهم آمدن زمینه اشتغال همسران و فرزندان زندانیان در شهرستان سمنان خبر داد.

در بخش دیگری از این مراسم حاج مهدی سعدی از مداحان شهرستان به نوحه‌سرایی پرداخت و شرکت‌کنندگان ضمن سوگواری، عرض ادب و ارادت خویش را به ساحت مقدس سومین امام شیعیان عالم حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش نشان دادند و در مظلومیت آن امام همام اشک ماتم و عزا ریختند.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، سبد کالای ارزاق و بسته ویژه ماه مهر به مناسبت فرارسیدن ماه جدید تحصیلی به خانواده‌های حاضر اعطا شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.