اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان‌های استان سمنان و مسئولین زندان شاهرود با امام جمعه این شهرستان

دیدار مدیرکل زندان‌های استان سمنان و مسئولین زندان شاهرود با امام جمعه این شهرستان

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان به همراه رییس و مسئولان زندان شاهرود با حجت‌الاسلام امینی امام جمعه شاهرود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام عباس امینی در این دیدار با قدردانی از زحمات مسئولان و کارکنان زندان‌های استان، کار در زندان‌ها را فرصتی طلایی برای خدمت‌گذاری به جامعه و احیاء انسان‌هایی دانست که دچار لغزش شده‌اند.

امام جمعه شاهرود با اشاره به اقدامات با ارزش زندان‌ها در آموزش زندانیان ابراز کرد: آموزش‌ها در زندان باید کاربردی و عملی باشند.

وی در ادامه بر ضرورت آگاه‌سازی شهروندان از قوانین تاکید کرد و گفت: باید بر این نکته توجه داشت که برخی از زندانیان، به دلیل غفلت و بی‌اطلاعی از قوانین و یا به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد به زندان آمده‌اند و نیاز به حمایت بیشتری دارند.

حجت‌الاسلام امینی در پایان با بیان اینکه خانواده زندانیان قشری نیازمند و آسیب‌دیده هستند، خاطرنشان کرد: اصلاح و تربیت زندانیان امری شایسته و ضروری است و در کنار آن رسیدگی به خانواده‌های محروم زندانیان نیز از اوجب واجبات می‌باشد.

در بخش دیگری از این دیدار محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه نظام زندانبانی اسلامی با نگرش کرامت انسانی در قالب پنج گام اصلاح و تربیت تعریف شده است، بیان داشت: این پنج گام شامل اقدامات بهداشت جسمی، سلامت روانی، اقدامات فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی و مراقبت بعد از خروج است که به با وجود فضا و امکانات محدود در زندان‌های استان به طور کامل و با جدیت انجام می‌پذیرد.

باهنر با اشاره به اقدامات فرهنگی و تربیتی زندان‌ها تصریح کرد: ۱۶روحانی به صورت تمام وقت در زندان‌های استان به خدمت مشغولند و این روحانیون علاوه بر اقامه نمازهای جماعت، وظیفه برگزاری دوره‌های آموزشی احکام، عقیدتی، نماز، حفظ و قرائت و مفاهیم قرآن را به عهده دارند.

گفتنی است در این دیدار مهدی عباسی معاون زندان و حجت‌الاسلام محمود اشرفی مسئول فرهنگی نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize