اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان سمنان: دانش و تجربه بازنشستگان گنجینه‌ای ارزشمند برای مجموعه زندان‌ها است

جلسه گردهمایی بازنشستگان زندان‌های استان سمنان

به مناسبت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، جلسه گردهمایی بازنشستگان زندان‌های استان سمنان به‌منظور بحث و تبادل و نظر و قدردانی از زحمات طلایه‌داران عرصه اصلاح و تربیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور پیشکسوتان در گردهمایی، تجربیات بازنشستگان را گنجینه‌ای ارزشمند برای دیگر کارکنان دانست و گفت: افتخار کارکنان زندان‌های استان به وجود شما پیشکسوتان عزیزی است که در دوران مسئولیت خود با تلاش در راه خدمت به جامعه زحمات زیادی را متحمل شدید.

باهنر با بیان اینکه زندانبانی کاری تخصصی و دشوار است و به همین دلیل تنها تجربه است که می‌تواند مشکلات موجود در این کار را برطرف کند، ابراز کرد: بازنشستگان دانش تجربی باارزشی در سینه دارند و ارتباط مستمر با آنان و بهره‌گیری از دانش و تجربه آنها، راهگشای مسیر درست خدمت و دستیابی به موفقیت‌های سازمانی و زندگی شخصی خواهد بود.

وی در ادامه به نقش مهم بازنشستگان عرصه اصلاح و تربیت در کمک به رسالت انجمن حمایت زندانیان اشاره کرد و بیان داشت: خانواده زندانیان جزو عائله سازمان زندان‌ها هستند و ما موظفیم که با یاری شما و خیرین جامعه به آنها کمک کنیم. مجموعه زندان‌ها و انجمن‌های حمایت در این مسیر به مشارکت و هم‌فکری شما نیاز دارد.

مدیرکل زندان‌های سمنان در بخش دیگری از سخنان خود، تشکیل کانون بازنشستگان زندان‌ها را ضروری دانست و گفت: وجود برخی از خلاء‌های قانونی نباید مانع از تکریم و خدمت‌گزاری به بازنشستگان شود و می‌بایست با استفاده از ظرفیت‌های موجود زمینه ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به این عزیزان فراهم گردد.

در بخش دیگری از این گردهمایی، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان با بیان اینکه بازنشستگی فرصتی است برای زندگی در دورانی جدید و شرایطی متفاوت با گذشته است، گفت: در دین اسلام تاکید بسیار زیادی درخصوص ارزش و احترام ریش‌سفیدی و کسوت شده و در روایات سالمندی جلوه‌ای از نور الهی تعبیر شده است.

در ادامه این جلسه تعدادی از همکاران بازنشسته زندان‌های استان به بیان دیدگاه‌ها و خاطرات خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize