اخبار کوتاه

زندان‌های استان سمنان در سوگ تاسوعا و عاشورای حسینی

زندان‌های استان سمنان در سوگ تاسوعا و عاشورای حسینی

زندان‌های استان سمنان مانند سایر نقاط ایران اسلامی و جهان تشیع در تاسوعا و عاشورای حسینی رخت عزا بر تن کرد و مددجویان و کارکنان این زندان‌ها در رثای امام حسین(ع) به سوگواری پرداختند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مددجویان، سربازان و کارکنان زندان‌های استان سمنان در ادامه سوگواری‌های ایام محرم، در روزهای تاسوعا و عاشواری حسینی نیز عزادار و اشک بر چشم زیر علم عزای امام حسین(ع) و در رثای شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریختند.

با فرارسیدن تاسوعا و عاشواری حسینی، مددجویان زندان‌های استان با حضور در نمازخانه‌ها و سالن‌های زندان‌های تابعه با حضور رؤسا و مسئولان زندان‌ها سوگواری کردند.

در این مراسم‌ها ضمن سخنرانی روحانیون زندان، مداحان و نوحه‌سرایان مدعو از سطح شهرهای استان نیز به مدیحه‌سرایی پرداختند و فضای زندان‌ها را مملو از ماتم و عزای حسینی ساختند.

در پایان مراسم‌های عزاداری زندان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان، نماز جماعت ظهر و عصر با حضور مدعوین و مسئولین و زندانیان برگزار و پس از آن از مددجویان بصرف غذای نذری پذیرایی شد.

گفتنی است در طول ماه عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) علاوه بر سیاهپوش نمودن فضاهای داخلی زندانها، برنامه‌های ویژه‌ای برای مددجویان، کارکنان و سربازان وظیفه از جمله برگزاری مجالس عزا و سوگواری، برپایی سخنرانی‌های مذهبی، مداحی و مراسم سینه‌زنی و عزاداری، راه‌اندازی دسته‌جات عزاداری با مشارکت زندانیان در داخل زندانها، قرائت روزانه زیارت عاشورا همراه با عزاداری و نوحه‌خوانی، برگزاری محافل انس با قرآن برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.