اخبار کوتاه

مدیران کل زندان‌ها و کمیته امداد استان سمنان به دیدار خانواده‌های کارآفرین زندانیان رفتند

مدیران کل زندان‌ها و کمیته امداد استان سمنان به دیدار خانواده‌های کارآفرین زندانیان رفتند

همزمان با ایام دهه اول ماه محرم، مدیران کل زندان‌ها و کمیته امداد استان سمنان با حضور در منزل خانواده‌های زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان و کمیته امداد که با بهره‌گیری از تسهیلات خوداشتغالی، موفق به راه‌اندازی شغل و کسب درآمد ثابت شده‌اند، مشکلات آنان را مورد رسیدگی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان به همراه سیدجواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان و برخی از مسئولان دو اداره در منزل خانواده دو نفر از زندانیان تحت پوشش حضور یافتند و وضعیت زندگی اعضای این خانواده‌ها را از نزدیک مورد رسیدگی قرار دادند.

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان در این دو بازدید با تاکید بر نقش مهم خانواده در داشتن زندگی سالم و پیشگیری از آسیب­های اجتماعی، بیان کرد: پیگیری و رسیدگی مستمر به وضعیت خانواده­‌های زندانیان از جمله وظایف سازمان زندان­ها و دیگر نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و انجمن حمایت زندانیان می‌باشد و مسئولان زندان‌ها همواره به این مسئله توجه داشته‌اند.

سیدجواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان نیز در این بازدیدها با ابراز خشنودی از موفقیت همسران این دو مددجو که با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی، ایده‌های خود را عملی کرده‌اند، ابراز داشت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی یکی از راه‌های توانمندی مددجویان محسوب می‌شود.

در این بازدیدها، علیرضا سبحانی رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های استان و محمد محسنی رییس اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد استان و مریم آزادیان مددکار کمیته امداد، به ارائه گزارشی از وضعیت و مشکلات این خانواده­‌ها و روند دریافت وام خوداشتغالی و ایجاد مشاغل خانگی موفق پرداختند.

مدیران دو دستگاه نیز پس از استماع گزارش و بررسی مسائل این دو خانواده، برای ارائه خدمات حمایتی و  کمک‌های مالی بیشتر به آنها قول مساعدت دادند.

گفتنی است، بازدید از خانواده زندانیان به صورت مستمر و ماهیانه توسط مدیر کل زندان‌های سمنان به اتفاق مسئولین ذیربط صورت می‌پذیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize