اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان سمنان: اجرای مجازات‌های جایگزین حبس، زمینه افزایش اقدامات درمان و اصلاح رفتار مجرمین را فراهم می‌کند

مدیرکل زندان‌های استان سمنان: اجرای مجازات‌های جایگزین حبس، زمینه افزایش اقدامات درمان و اصلاح رفتار مجرمین را فراهم می‌کند

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در نشست شورای قضایی شهرستان سمنان که با حضور رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و قضات حوزه قضایی سمنان برگزار شد تاکید کرد: پیگیری سیاست‌های مجازات‌های جایگزین حبس در شرایط فیزیکی فعلی زندان‌های استان و سایر کمبودهای دیگر در حوزه اصلاح و تربیت، باعث افزایش اقدامات درمان و اصلاح رفتار مجرمین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان در این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، هدف از حضور در این جلسه را تشکر و قدردانی از قضات شریف حوزه قضایی سمنان دانست و افزود: بررسی برخی از مشکلات قضایی زندان مرکزی سمنان با همفکری دو طرف نیز یکی دیگر از اهداف این نشست می‌باشد.

باهنر ابراز کرد: خوشبختانه با تعامل بسیار خوبی که بین قضات و مسئولان زندان‌ها در استان وجود دارد و همچنین حضور گروهی قضات شعب مختلف دادگاه‌های مرکز استان در زندان، نتایج خوبی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و ایجاد فضای آرامش در بین زندانیان در راستای اصلاح و تربیت بوده‌ایم.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در ادامه ضمن ارائه گزارش آماری از وضعیت تعداد زندانیان استان تاکید کرد: ما باید به دنبال سیاست‌های جایگزین حبس به‌ویژه برای جرایم سبک و قابل گذشت باشیم تا در شرایط فیزیکی فعلی زندان‌های استان و سایر کمبودهای دیگر در حوزه اصلاح و تربیت، توان افزایش اقدامات درمان و اصلاح رفتار مجرمین را داشته باشیم.

این مقام ارشد زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه تلاش داریم با اجرای به‌موقع پروژه‌ها از جمله ندامتگاه‌های سمنان و دامغان توسط اداره کل مسکن و شهرسازی استان، شرایط نگهداری مجرمان و فرآیندهای اصلاحی و تربیتی را بهبود ببخشیم، اظهار داشت: بی‌مهری برخی از دستگاه‌ها و ادارات باعث عقب‌ماندگی‌ها در حوزه زندان‌ها شده است.

حجت الاسلام محمد قاسم عین الکمالی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان سمنان نیز در این نشست با اشاره به حضور قضات حوزه قضایی سمنان در اولین چهارشنبه هر ماه در زندان مرکزی و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان و گفتگوی چهره به چهره با زندانیان یادآور شد: مراجع قضایی مرکز استان همواره همراه و همدل مسئولان زندان‌ها در مسیر برنامه‌های اصلاحی بوده‌اند و خواهند بود.

وی با قدردانی از مدیرکل و مسئولان زندان‌های استان، زندانبانی یکی از مشاغل بسیار دشوار دانست و گفت: نگاه دستگاه قضایی به سویی است که صرفا آندسته از محکومینی که استحقاق مجازات حبس را دارند وارد زندان‌ها شوند و تلاش داریم تا جایی که امکان دارد سیاست‌های قوه قضاییه در راستای استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس تحقق یابد.

گفتنی است در نشست، قضات شعب مختلف دادگاه‌های حوزه قضایی شهرستان سمنان، رییس و برخی از مسئولان زندان سمنان و سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize