اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان سمنان خبر داد: آزادی ۷۲ زندانی استان سمنان با تلاش شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در تشریح عملکردشوراهای حل اختلاف ویژه زندان از آزادی ۷۲ زندانی خبر داد و گفت: این تعداد زندانی با همت اعضای شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان با اعلام این خبر گفت: ۷۲ زندانی با تلاش شعب ویژه زندان در پنج ماهه امسال از زندان‌های استان سمنان آزاد شدند و بر اساس آمار ۱۸۱ پرونده وارده به شعب، تعداد ۱۷۳ پرونده به صلح و سازش منجر شده است.

وی افزود: با همت اعضای شوراهای حل اختلاف شعب زندان‌های استان حدود ۹۵ درصد پرونده‌ها در مدت پنج ماهه به صلح و سازش ختم شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عملکرد بسیار قابل قبولی است.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان با اعلام اینکه ۴ شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان داریم، گفت: از مجموع پرونده‌های وارده، تعداد ۶۸ فقره مربوط به حوزه قضایی سمنان، ۴۷ فقره حوزه قضایی شاهرود، ۳۰فقره حوزه قضایی دامغان و ۳۶ فقره حوزه قضایی گرمسار بوده است.

باهنر با تشکر از حمایت‌های قضایی رئیس کل و معاونین دادگستری استان ایشان به‌ویژه رییس شوراهای حل اختلاف دادگستری استان، اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف عملکرد بسیار مطلوبی در اخذ رضایت از شکات و صلح و سازش دارند و وجود چنین شعبی در زندان، کمک شایانی به حل و فصل پرونده‌های مددجویان واجدالشرایط و در نهایت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها می‌کند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize