اخبار کوتاه

خبرگزاری مهر: ۷۲ زندانی استان سمنان با تلاش شورای حل اختلاف زندان آزاد شدند

خبرگزاری مهرسمنان – مدیرکل زندان‌های استان سمنان بابیان اینکه ۹۵ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف زندان منتهی به سازش شده است، گفت: ۷۲زندانی استان با تلاش همین شورا از بند آزاد شدند.

محمود باهنر در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی پنج‌ماهه نخست سال جاری ۷۲زندانی استان سمنان با تلاش شورای حل اختلاف ویژه زندان آزاد شدند، ابراز داشت: این شورا نقش بسیار مهمی در اخذ رضایت از شاکی، ایجاد صلح و سازش و حل‌وفصل پرونده‌های مددجویان ایفا می‌کند که در این راستا توانستیم مشکلات این تعداد زندانی را برطرف کنیم.

وی بابیان اینکه وجود شورای حل اختلاف ویژه زندان در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نیز مؤثر است، افزود: طی پنج‌ماهه  نخست سال جاری تعداد ۱۸۱ پرونده به شعب ویژه این شورا وارد و از این تعداد ۱۷۳ پرونده منتهی به صلح و سازش شده است.

فعالیت ۴ شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندانی در استان سمنان

مدیرکل زندان‌های استان سمنان بابیان اینکه ۹۵ درصد پرونده‌های زندانیان در شورای حل اختلاف منتهی به سازش شده است، ابراز داشت: این رقم نسبت به سال گذشته از میزان رشد قابل‌توجهی برخوردار بود که نشان از عملکرد خوب این شورا است.

باهنر در ادامه تصریح کرد: از مجموع پرونده‌های وارده، تعداد ۶۸ فقره مربوط به حوزه قضایی سمنان، ۴۷ فقره حوزه قضایی شاهرود، ۳۰فقره حوزه قضایی دامغان و ۳۶ فقره حوزه قضایی گرمسار را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه چهار شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندانی در استان سمنان فعال است، افزود: کار این شوراها رسیدگی به پرونده‌های مددجویان واجدالشرایط است تا بتوانند به کانون گرم خانواده بازگردند و از برو آسیب‌هایی که متوجه خانواده‌های این زندان خواهد بود، پیشگیری شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.