اخبار کوتاه

مراسم صبحگاه مشترک یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد

مراسم صبحگاه مشترک یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد

صبحگاه مشترک یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با حضور رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان، مدیرکل و فرماندهان یگان حفاظت زندان‌های استان در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان در این مراسم که در ششمین روز از هفته نیروی انتظامی برگزار شده بود، با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی از دلاورمردان عرصه اقتدار ملی و طلیعه داران نظم و انضباط اجتماعی، به‌ویژه پرسنل یگان حفاظت زندان‌های استان قدردانی کرد و یاد و خاطره شهدای این نیرو را گرامی داشت.

وی با اشاره به مفاد نامه ۵۳ امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) به مالک اشتر، بیان داشت: مولای متقیان در این نامه، به مالک اشتر توصیه کرده که نظامیان و قضات و کارگزاران عدل و نظم اجتماعی یکی از اقشار مهم جامعه هستند که به فرمان خدا، پناهگاه استوار رعیّت، و زینت و وقار زمامداران، شکوه دین، و راه‌هاى تحقّق امنیّت کشورند و امور مردم جز با تلاش آنها استوار نمی‌گردد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه امروز شاهد عزم راسخ یگان حفاظت در زندان‌ها هستیم تاکید کرد: آن چیزی که که باعث شده یگان حفاظت با تمام کمبودهای موجود موفق باشد، عزم راسخ دینی است که در قلب و روح یکایک پرسنل این یگان در راه خدمت به نظام مقدس اسلامی وجود دارد.

باهنر با بیان اینکه زندان‌ها صرفا یک سازمان اداری نیست و بخش مهمی از ماموریت‌های آن امنیتی و انتظامی می‌باشد، اظهار کرد: انجام درست و کامل این ماموریت‌ها در گرو به‌روز رسانی آموزش‌ها است و خوشبختانه ارائه آموزش‌های نوین و تکنولوژیک به پرسنل در برنامه‌های یگان حفاظت زندان‌های استان قرار دارد.

سرهنگ رضا بینقی رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان نیز در این مراسم با تشکر از مدیرکل و کارکنان یگان حفاظت زندان‌های استان ابراز کرد: هفته بزرگداشت نیروی انتظامی علاوه بر آنکه فرصت مناسبی برای معرفی خدمات و عملکرد زحمتکشان عرصه نظم و امنیت می‌باشد، همچنین فرصت مغتنمی برای همدلی میان مردم و پلیس است تا بتوان شاهد امنیت پایدار برای جامعه باشیم.

سرهنگ بینقی افزود: نیروی انتظامی با اتکا با خداوند متعال و با بهره‌گیری از تلاش شما زحمتکشان عرصه اصلاح و تربیت، از تمام ظرفیت‌های خود برای انجام وظایف و ماموریت‌های محوله برای تامین امنیت کشور بهره خواهد گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی استان مهم‌ترین ماموریت‌های یگان حفاظت زندان‌ها را در دو محور حفاظت از حریم و اماکن زندان‌ها و امور اعزام و بدرقه زندانیان دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت زندان‌ها در میان یگان‌های نظامی و انتظامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که وظیفه خطیر حفاظت از یکی حساس‌ترین مراکز کشور را به عهده دارد.

در این مراسم ضمن تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط یگان مسلح میدان به اهتزاز در آمد و با قرائت دعا و نیایش ویژه این مراسم توسط فرمانده میدان ادامه یافت.

این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی به کارکنان و سربازان وظیفه نمونه زندان‌های استان پایان یافت.

گفتنی است این مراسم به منظور تقدیر از خدمات پرسنل یگان حفاظت زندان‌ها با حضور سرهنگ بینقی رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان، باهنر مدیر کل زندان‌ها، سرهنگ سلطانیان فرمانده یگان حفاظت زندان‌ها، کریم‌کشته سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و جمعی از پرسنل کادر و وظیفه یگان حفاظت زندان‌های استان در میدان صبحگاه اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.