اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان سمنان خبر داد: سمنان از استان های برجسته در اعطای عفو به زندانیان است

هشتمین جلسه شورای اداری زندانهای استان سمنان با حضور خانم راستگو معاون دادستان و دبیر کمیسیون عفو و بخشودگی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، در این جلسه معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان  با تاکید بر اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندانها  و نیز تلاش برای برخورداری مددجویان واجد شرایط از رافت اسلامی، خواستار همکاری بیشتر روسای زندانها و مددکاران و مسئولین اجرای احکام زندانهای استان در خصوص شناسایی این زندانیان و معرفی به کمیسیون عفو جهت رسیدگی شد.

در ادامه محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان سمنان با تقدیر از تلاش‌های سازنده سرکارخانم راستگو معاون محترم دادستان مرکز استان در کمیسیون عفو استان بیان داشت: خوشبختانه عملکرد کمیسیون عفو استان سمنان در کشور بسیار برجسته است.

وی با اشاره به ورود بیش از ۲۰۰ پرونده به کمیسیون عفو استان از ابتدای سال جاری تاکنون ابلاغ و موافقت ۱۰۶ پرونده از عفوابراز داشت: از روسای محترم زندانها می خواهم  با کار جهادی در زندانها نهایت تلاش خود را برای شناسایی و معرفی زندانیان واجد شرایط جهت برخورداری از عفو به انجام برسانند.

باهنر با اشاره به پنج گام اصلاح و تربیت در سازمان زندان‌ها تاکید کرد: اصلاح و تربیت زندانیان در بهره‌مندی از امتیازات قضایی نقش مهمی دارد، آنچنان که در کمیسیون عفو، شرط اصلی برای اعطای عفو به زندانیان محکوم، نظریه مدیر کل زندان‌ها به‌عنوان عضو اصلی این کمیسیون مبنی بر طی کردن کامل مراحل اصلاح و تربیت می‌باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.