اخبار کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دیدار با مسئولان زندانهای استان مطرح کرد: لزوم ترویج فرهنگ عفو و گذشت در بین مردم

آیت الله شاهچراغی در جمع مسئولان زندانهای استان سمنان گفت: برای کاهش ورودی به زندان ها نیاز است تا فرهنگ عفو وگذشت در بین مردم ترویج داده شود.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دیدار با محمود باهنر مدیرکل و مسئولان زندان های استان تأکید کرد: برای کاهش ورودی به زندان ها نیاز است تا فرهنگ گذشت و بخشش در بین مردم ترویج داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه خطاب به مسئولان زندانهای سمنان ابراز کرد: خدمت شما مسئولین در زندان ها عبادت است و باید از این فرصت ضمن اصلاح و تربیت مددجویان ،به خانواده های آنها توجه ویژه گردد.

وی با بیان اینکه نیاز است تا سایر دستگاه های اجرایی و البته خیرین برای آزادی زندانیان بیش از پیش تلاش کنند تصریح کرد: خیرین و نیکوکاران استان برای آزادی زندانیان نیازمند همانند حضور در حوزه های دیگر وارد عمل شوند چرا که برگرداندن زندانیان به آغوش خانواده‌هایشان خود نوعی عبادت و قدمی در راه کاهش آسیبهای جامعه است.

آیت الله شاهچراغی با اشاره به لزوم بهره برداری هرچه سریعتر از زندان های در حال ساخت در شهرستان های سمنان و دامغان عنوان داشت: نیاز است برای رفاه حال زندانیان هرچه زودتر این زندان ها آماده شده و از تراکم آنها در زندان های قدیمی کاسته شود.

محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به ساخت زندان‌های سمنان و دامغان افزود: طبق گزارش اداره کل مسکن وشهرسازی استان (بعنوان کارفرما)این دو زندان پیشرفت ۹۶ درصدی داشته و تا ابتدای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به فراهم آوردن زمینه اشتغال مولد ۳۵۰ نفر از زندانیان افزود: ۴۳۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره کم به زندانیان آزاد شده برای ایجاد کسب و کار و اشتغال نیز پرداخت شده است.

گفتنی است در این دیدار، حجت الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، کهربایی معاون اداری و مالی و روسای زندانهای تابعه استان و برخی از روسای ستادی اداره کل زندانهای استان نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.