اخبار کوتاه

در دیدار مدیرکل زندان‌های استان با استاندار سمنان مورد تاکید قرار گرفت: ضرورت همکاری دستگاه های حمایتی استان با زندانیان آزاد شده از زندانها

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان در دیدار با علیرضا آشناگر استاندار سمنان، ضمن تشریح آخرین وضعیت موجود در زندانهای استان، به بیان عملکردها و مشکلات زندانهای سمنان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مدیرکل زندان‌های استان در این دیدار که در استانداری انجام پذیرفت، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت زندانهای استان به بیان شرایط حاکم بر زندانها به ویژه مشکلات موجود در زندانهای فرسوده سمنان، دامغان و گرمسار پرداخت.

محمود باهنر همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب بنای برخی از زندانهای استان ابراز کرد: با توجه به فرسودگی شدید ساختمان های زندان مرکزی سمنان و زندان دامغان، لزوم تسریع در احداث و بهره برداری پروژه های زندانهای جدید این دو شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه این دیدار با اشاره به اجرای مراحل عفو به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله مبارک فجر، گزارشی از آخرین وضعیت اجرایی نمودن دستورالعمل عفو ۲۲ بهمن در زندانهای استان سمنان را ارائه کرد.

باهنر با اشاره به آزادی تعدادی از زندانیان در این عفو گسترده، بر لزوم اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از بازگشت مجدد آنان به چرخه جرم تاکید کرد و گفت: برای این منظور، انجام اقدامات حمایتی پس از آزادی با همکاری دستگاه های حمایتی استان مورد نیاز است.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این دیدار بر ضرورت همکاری سازمانها و نهادهای ذیربط با زندانها در خصوص ارائه خدمات حمایتی به زندانیان و خانواده آنان، تلاش مسئولان و کارکنان زندانهای استان را قابل ستایش دانست.

لازم به ذکر است در این دیدار مقرر گردید در خصوص همکاری دستگاه های حمایتی با زندانهای استان در خصوص انجام اقدامات لازم به منظور بازگشت مجدد زندانیان آزادشده به چرخه جرم، جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استانداری تشکیل گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.